ZAMOŚĆ: Schowaj telefon – przypominają piktogramy.

1
286
fot. KMP Zamość

Idąc po przejściu dla pieszych nie możemy korzystać ze smartfonów i innych urządzeń elektronicznych w sposób, który ogranicza możliwość obserwacji sytuacji na jezdni. Przypominają o tym malowane przed przejściami w Zamościu piktogramy przekreślonych telefonów komórkowych.

O nowych przepisach obowiązujących podczas przechodzenia przez jezdnię przypominają piktogramy, które pojawiają się na chodnikach przed kolejnymi przejściami dla pieszych w Zamościu. Ta wspólna inicjatywa Zarządu Dróg Grodzkich, Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego oraz Policji naszego miasta ma przypominać pieszym o obowiązującym prawie oraz konieczności zachowania ostrożności na pasach

Piktogramy przekreślonych telefonów komórkowych pojawiły się już przed przejściami dla pieszych w okolicach szkół, placówek handlowych oraz tam, gdzie występuje natężony ruch pieszych.

info: Dorota Krukowska – Bubiło/ KMP Zamość

 

Poprzedni artykułZAMOŚĆ: Szambiarka wywróciła się na jezdnię. Utrudnienia dla kierowców!
Następny artykułTerytorialsi w gotowości
Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
bolik

To może jeszcze malować jakieś piktogramy, że nie przechodzic na czerwonym świetle, nie przejeżdzać rowerem przez przejście itp BEZSENS! Jest zakaz to każdy wie że jest a złamanie go grozi konsekwencjami.