Dwa tragiczne wypadki. Nie żyje 14-letnie dziecko

1
517

Wczoraj na terenie powiatu zamojskiego doszło do dwóch tragicznych wypadków drogowych. W miejscowości Miączyn Kolonia kierujący volkswagenem potrącił 14-letnie dziecko, które w tym czasie przechodziło przez jezdnię. Dziewczynka w ciężkim stanie została przetransportowana do szpitala, niestety pomimo podjętej hospitalizacji zmarła. 33-letni mieszkaniec gminy Adamów, który kierował samochodem był nietrzeźwy. Miał ponad 1,2 promila alkoholu. Niedługo później, w miejscowości Potok Senderki doszło do kolejnego zdarzenia drogowego. 45-latek stracił panowanie nad samochodem i uderzył w ogrodzenie posesji. Mężczyzna zmarł w szpitalu.

Do pierwszego wypadku doszło w miejscowości Miączyn Kolonia. O  zdarzeniu dyżurny zamojskiej komendy został powiadomiony kilka minut przed godziną 13. Skierowani na miejsce policjanci wstępnie ustalili, że 33-letni mieszkaniec gminy Adamów jadący volkswagenem drogą powiatową relacji Miączyn – Grabowiec potrącił 14-letnie dziecko.

Dziewczynka chwile wcześniej wysiadła z busa i przechodziła przez jezdnię. Osoby przybyłe na miejsce prowadziły akcję reanimacyjną do czasu przyjazdu załogi karetki pogotowia. 14-latka w ciężkim stanie została przetransportowana śmigłowcem do Lublina. Niestetety zmarła w szpitalu.

Policjanci zatrzymali kierującemu prawo jazdy oraz dowód rejestracyjny od pojazdu, którym się poruszał. Badanie stanu trzeźwosći wykazało, że 33-latek był nietrzeźwy. Miał ponad 1,2 promila. Mężczyzna został zatrzymany, po wytrzeźwieniu będą z nim wykonywane dalsze czynności procesowe.

Na miejscu wypadku przez kilka godzin pracowali policjanci z Posterunku Policji w Miączynie, Wydziału Ruchu Drogowego zamojskiej komendy oraz funkcjonariusze z grupy dochodzeniowo-śledczej. Czynności były wykonywane pod nadzorem praouratora i przy udziale biegłego z zakresu ruchu drogowego. Droga była całkowicie zablokowana. Kierowcy, którzy w tym czasie podróżowali trasą Miączyn – Grabowiec musileli się liczyć z utrudnieniami i korzystać z objazdów.

Niedługo później, około godz. 16 w miejscowości Potok Senderki doszło do kolejnego zdarzenia drogowego. Funkcjonariusze, którzy udali się na miejsce wstępnie ustalili jego przebieg. Z ich ustaleń wynia, że 45-letni mieszkaniec gm. Krasnobród poruszał się samochodem marki Volkswagen w kierunku Starej Huty.

W trakcie jazdy stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na prawą stronę do przydrożnego rowu, po czym uderzył w ogrodzenie jednej z posesji i drzewo. Kierujący, który wypadł z pojazdu został przez niego przygnieciony. Mężczyzna w ciężkim stanie został przetransportowany do szpitala. Mimo podjętej hospitalizacji zmarł.

Dokładny przebieg i okoliczności wczorajszych wypadków wyjaśniają policjanci.

Za spowodowanie wypadku drogowego w stanie nietrzeźwości albo ucieczkę z takiego wypadku grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Apelujemy o rozsądek, rozwagę i ostrożność na drodze. Nawet chwila nieuwagi może doprowadzić do tragedii. Jeśli zauważysz kierowcę, którego zachowanie, sposób jazdy wskazuje, że może się on znajdować pod działaniem alkoholu lub środka działającego podobnie – nie bądź obojętny, reaguj i powiadom o tym Policję dzwoniąc na numer alarmowy 112.

Źródło: KMP Zamość, aspirant Katarzyna Szewczuk

68 186496 Dwa tragiczne wypadki. Nie żyje 14-letnie dziecko 68 186497 Dwa tragiczne wypadki. Nie żyje 14-letnie dziecko 68 186513 Dwa tragiczne wypadki. Nie żyje 14-letnie dziecko 68 186514 Dwa tragiczne wypadki. Nie żyje 14-letnie dziecko

Poprzedni artykułTerytorialsi w gotowości
Następny artykuł“Rok nieistnienia” wystawa w Zamojskim Domu Kultury
Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Marek

najgorsze ze trzezwy tez nie wiadomo czy by zdazyl zahamowac jesli nagle wyskoczyła zza tyłu busa, było tam przejscie dla pieszych? nie ucza juz w szkole jak przechodzic przez jezdnie?