Analiza Cen Ethereum (ETH) i Stellar Lumens (XLM) 2021

0
151

Ceny kryptowalut ostatnio stały się dzikie. Cena Bitcoina osiągnęła ostatnio ponad 50.000 $, a inne kryptowaluty podążały za tym trendem. Żadnemu z nich nie udało się osiągnąć popularności BTC w głównym nurcie, ale nadal stanowiły przyzwoitą okazję do osiągnięcia zysku, jeśli handlujesz nimi we właściwym czasie.

 

W tym artykule omówimy dwie alternatywne monety uważane za „pretendentów” do tronu BTC. Są to Ethereum (ETH) i Stellar Lumens (XLM). Obiema kryptowalutami handlowano sporo ostatnio.

 

Przedstawimy przegląd zmian ich cen na przestrzeni historii i podamy komentarze na temat możliwych zmian w najbliższej przyszłości. 

Ethereum (ETH)

Ethereum jest drugą najpopularniejszą kryptowalutą na świecie. Jego popularność wynika z faktu, że jest w rzeczywistości powiązany z platformą Ethereum, która służy do budowania zdecentralizowanych aplikacji. Platforma jest pierwszą tego typu platformą, a entuzjaści blockchain uważają ją za najlepszy produkt tej technologii.

 

Zanim zaczniemy analizować cenę, bezpiecznie jest powiedzieć, że ETH nigdy wcześniej nie był tak popularny. Jeśli spojrzysz na wolumen obrotu, widać, że liczba osób handlujących ETH ostatnio rośnie. Wielu szuka najlepszej alternatywy dla Bitcoina, dlatego Ethereum wydaje się być dobrą ofertą. Inni są prawdziwymi fanami Ethereum, którzy wierzą, że ta kryptowaluta ma jaśniejszą przyszłość w porównaniu do BTC, ponieważ jest wspierana przez platformę Ethereum.

 

Jeśli spojrzymy na ostatnie 90 dni, zauważymy, że cena Ethereum bardzo się zmieniła. Najniższa 90-dniowa cena wyniosła 533 $, a najwyższa 2.036 $. Sprawy stają się jeszcze bardziej szalone, jeśli weźmiemy pod uwagę okres 52 tygodni, ponieważ najniższa zarejestrowana cena w tym czasie wynosiła 95 $. Największa nadal wynosi 2.036 $. 

 

Jest to również najwyższy poziom Ethereum, jaki kiedykolwiek sprzedano. Jeśli spojrzysz na najwyższe i najniższe ceny z całego okresu, zauważysz, że 2.036 $ wypełnia wszystkie „wysokie” kolumny. Najniższa oficjalna cena Ethereum to 0,42 $. Innymi słowy, jeśli ktoś zainwestował w ETH na BTC, gdy cena była w najniższym punkcie i sprzedał je dzisiaj, osiągnąłby zwrot z inwestycji większy niż 50.000%.

 

Jedną z głównych rzeczy, które tak mocno wpłynęły na cenę to pandemia Covid-19. Ludzie zaczęli szukać sposobu na przechowywanie ich majątku. Poza BTC, ETH wydaje się dobrą opcją. Oprócz tego przestrzeń DeFi przeszła ostatnio znaczną ekspansję, a platforma Ethereum wprowadziła wiele nowości w ramach Ethereum 2.0.

 

W tym momencie, bezpiecznie można powiedzieć, że przeczucia co do ceny ETH w 2021 są pozytywne. Nie zamierzamy jednak wyciągać żadnych ostatecznych wniosków, ponieważ ceny kryptowalut są nadal niestabilne i wszystko może się zdarzyć.

 

Ze względu na zmienny charakter ETH wiele osób wymienia je na inne kryptowaluty, aby osiągnąć zysk. Na przykład użycie tej wymiany ETH na XLM może pomóc w zamianie dwóch monet i zarabianiu pieniędzy, jeśli wymienisz je we właściwym czasie. 

Stellar Lumens (XLM)

Stellar Lumens może nie jest tak popularny jak BTC czy ETH, ale jest powszechnie uważany za jedną z najlepszych kryptowalut. Podobnie jak wiele innych walut cyfrowych, gwałtownie wzrosła w ciągu ostatnich kilku miesięcy, kiedy ludzie zaczęli kupować Bitcoin bardziej niż kiedykolwiek.

 

Obecna kapitalizacja rynkowa dla XLM wynosi około 9,7 miliarda $ a podaż XLM w obiegu wynosi 22,5 miliarda XLM z maksymalnej podaży wynoszącej 50 miliardów XLM, które można wydobywać. Ponieważ jest ich tak wiele, są one ogólnie znacznie tańsze w porównaniu do ETH, ponieważ pojedyncza jednostka kosztuje obecnie 0,43 $.

 

Jeśli przeanalizujemy cenę w ciągu ostatnich trzech miesięcy, zauważymy ogromny wzrost, ponieważ najniższa 90-dniowa cena wynosiła 0,1 $ a 90-dniowa najwyższa 0,6 $. W rzeczywistości XLM nie osiągnął rekordowego poziomu w ciągu ostatnich trzech miesięcy, co ma miejsce w przypadku Ethereum i Bitcoin. Mianowicie Stellar Lumens zanotował rekord wszech czasów 4 stycznia 2018, gdy pojedyncza jednostka osiągnęła cenę 0,93 $. Z drugiej strony, najniższa odnotowana cena była w 2014 roku, kiedy cena XLM wynosiła 0,0012 $.

 

Podobnie jak w przypadku ETH, XLM ostatnio rośnie i można się domyślić, że cena zmierza w dobrym kierunku. Jednak nie będziemy zgadywać, biorąc pod uwagę, że XLM jest również bardzo niestabilny.

Ostatnie Przemyślenia

Podsumowując, zarówno Ethereum, jak i Stellar Lumens znalazły się blisko szczytu listy najpopularniejszych kryptowalut. Ich ceny idą w górę zgodnie z trendem wzrostowym, który wpływa na większość kryptowalut dzięki Covid. Oprócz pandemii kryptowaluty stały się bardziej popularne, ponieważ duże firmy i bogate osoby zaczęły inwestować, co spowodowało gwałtowny wzrost cen.

 

Poprzedni artykułOrlen otworzył pierwszy z 900 sklepów
Następny artykułDożynki Powiatu Zamojskiego 2021. Wiadomo, kiedy i gdzie się odbędą.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments