ZAMOŚĆ: Rusza przebudowa nielubianego przez kierowców skrzyżowania.

1
469

W tym tygodniu rusza przebudowa skrzyżowania ulic Partyzantów – Orląt Lwowskich – Odrodzenia w Zamościu. Sygnalizacja świetlna zostanie zastąpiona skrzyżowaniem o ruchu okrężnym, tzw. rondem.

Jak tłumaczy zamojski ratusz – potrzeba przebudowy skrzyżowania podyktowana jest przede wszystkim koniecznością poprawy bezpieczeństwa oraz płynności ruchu. Ze względu na jego nietypową geometrię, tj. przesunięte względem siebie wloty ulic Odrodzenia i Orląt Lwowskich, sprawia duże problemy kierowcom i jest jednym z najniebezpieczniejszych krzyżówek w mieście. W roku 2020 doszło tam do 14 kolizji oraz jednego wypadku, w którym jedna osoba została ranna.

Prace będą polegały na rozbiórce dwóch kamienic przy ulicy Odrodzenia, wykonania od podstaw drugiej jezdni tej ulicy, usunięciu kolizji z infrastrukturą podziemną, rozbudowie kanalizacji deszczowej i budowie nowej nawierzchni jezdni, ścieżek rowerowych oraz chodników.

Wykonawcą jest zamojskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Sp. z o.o., termin realizacji inwestycji to koniec listopada bieżącego roku. Wartość umowy 3 780 799,67 zł.

- reklama-
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
cvsZ

Macie może fotkę z wizualizacją projektu?