Nietrzeźwy kierowca autobusu miał wieźć dzieci na wycieczkę

0
220
fot. policja

Dziś policjanci hrubieszowskiej drogówki przeprowadzili kontrolę autokaru, którym dzieci miały pojechać na wycieczkę. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości kierowcy okazało się, że 43-latek znajduje się w stanie po spożyciu alkoholu i ma 0,44 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy, a sprawa trafi do sądu. Firma przewozowa, skierowała na miejsce innego kierowcę z którym dzieci pojechały na zaplanowaną wycieczkę.

Okres letni obfituje w różnego rodzaju formy aktywnego wypoczynku, wycieczki i wyjazdy. Policjanci wielokrotnie apelują, aby spędzać wolny czas przestrzegając podstawowych zasad bezpieczeństwa. Jednak jak pokazuje życie pomimo wszystko nie zawsze zachowujemy zdrowy rozsądek. Dziś rano policjanci hrubieszowskiej drogówki pojechali się na teren gminy Mircze gdzie skontrolowali autokar, którym dzieci miały jechać na wycieczkę. Kiedy sprawdzili stan trzeźwości kierowcy okazało się, że mężczyzna znajduje się w stanie po spożyciu alkoholu i ma 0,44 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Policjanci zatrzymali kierowcy prawo jazdy oraz skierowali sprawę o ukaranie do sądu. Firma przewozowa, skierowała na miejsce innego kierowcę z którym dzieci pojechały na zaplanowaną wycieczkę.

Przy tej okazji po raz kolejny apelujemy o rozsądek. Niewiele trzeba, żeby doprowadzić do tragicznego w skutkach wypadku. Przypominamy także rodzicom i wychowawcom o możliwości zgłaszania kontroli autokarów wycieczkowych przed podróżą. Każdy rodzic/opiekun bądź organizator może poprosić funkcjonariuszy o taką kontrolę przed wyjazdem. – informuje Edyta Krystkowiak, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Hrubieszowie.

Podczas kontroli sprawdzany jest przede wszystkim stan techniczny autobusu i jego wyposażenie, uprawnienia kierującego oraz stan trzeźwości.

Apelujemy, aby zgłaszać taką kontrolę przed zorganizowanym wyjazdem z kilkudniowym wyprzedzeniem. Dzięki temu można uniknąć dłuższego oczekiwania na przyjazd patrolu. Ponadto na stronie https://bezpiecznyautobus.gov.pl można sprawdzić podstawowe informacje na temat autobusu: dane o badaniu technicznym, dane techniczne, informacje o polisie OC. – mówi rzeczniczka hrubieszowskiej policji

W Komendzie Powiatowej Policji w Hrubieszowie można zgłosić taką kontrolę pod numerami telefonów 47 815 32 80 (całodobowo) lub 47 815 32 60 (poniedziałek – piątek 7:30-15:30).

 

Poprzedni artykułOlej konopny i jego zbawienny wpływ na nasze zdrowie.
Następny artykułBędzie jaśniej na zamojskich ulicach.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments