Naturalne suplementy to skuteczny sposób na zdrowie? Sprawdź, co warto o nich wiedzieć!

0
145

Suplementy diety bardzo często stosowane są przez sportowców, jednak korzystać z nich mogą również osoby nieaktywne fizycznie. Są one dodatkiem do codziennego jadłospisu i w zależności od rodzaju, wpływają na inne aspekty dotyczące naszego zdrowia. Obecnie popularność zyskują naturalne suplementy diety. Czy są skutecznym narzędziem w walce o zdrowie? Sprawdź, co warto o nich wiedzieć. 

Czym są naturalne suplementy diety?

Zacznijmy od tego, czym właściwie są suplementy. Otóż są to środki spożywcze, które wykorzystuje się do uzupełnienia codziennej diety. Suplementami można nazwać witaminy, minerały, antyoksydanty lub inne cenne dla ludzkiego organizmu mikroelementy. Ich zadaniem jest wspomaganie funkcjonowania wszystkich narządów oraz układów. Często wykorzystywane są jako środek pomocniczy do zwalczania chorób lub schorzeń, jednak nie są one lekami – o czym warto pamiętać.

zrzut ekranu 2021 06 21 o 115829 Naturalne suplementy to skuteczny sposób na zdrowie? Sprawdź, co warto o nich wiedzieć!

Naturalne suplementy diety to natomiast środki spożywcze, które w swoim składzie zawierają wyłącznie produkty pochodzenia naturalnego. W odróżnieniu od preparatów syntetycznych, w ich składzie nie znajdziemy nic, co zostało wytworzone w procesie sztucznej syntezy w laboratorium.

Największą zaletą naturalnych suplementów jest łatwa przyswajalność. Nasz układ pokarmowy przystosowany jest do trawienia produktów pochodzących z natury. Dlatego organizm nie ma problemów ze wchłanianiem tego typu suplementów. Dodatkowo dzięki temu możemy przyjmować znacznie mniejsze dawki niż w przypadku preparatów syntetycznych.

Czy człowiek potrzebuje suplementów? 

Każdy człowiek do prawidłowego funkcjonowania potrzebuje odpowiedniej ilości witamin i składników mineralnych. Bez nich niemożliwe byłoby przeprowadzenie wielu różnych procesów fizjologicznych. Zdrowa dorosła osoba powinna dostarczać wszystkie niezbędne składniki wraz z codzienną dietą. Jednak nie zawsze się to nam udaje. Aby z pokarmem przyjąć prawidłową dawkę witamin i minerałów, nasz jadłospis musi być w pełni zbilansowany i przemyślany.

Niektóre osoby ze względu na preferencje lub alergie wykluczają z diety pewne grupy produktów, przez co spożycie odpowiedniej ilości potrzebnych składników jest jeszcze trudniejsze. W takiej sytuacji suplementacja to doskonała opcja.

Trzeba pamiętać, że niedobór ważnych witamin i minerałów może być przyczyną wielu poważnych schorzeń i chorób. Dlatego, jeśli stosujemy dietę eliminacyjną, szczególnie powinniśmy zadbać o suplementację.

Jak naturalne suplementy wpływają na organizm? 

Suplementy to grupa produktów, a poszczególne preparaty różnią się od siebie składem. Dlatego wpływ naturalnych suplementów na organizm zależy od tego, co dokładnie będziemy przyjmować. Niektóre z nich wpływają na nasz metabolizm, inne na układ hormonalny, a jeszcze inne na układ pokarmowy.

Przykładowo witamina C odpowiada za naszą odporność, witamina D3 pomaga nam wzmocnić kości, potas, wapń i magnez wspomagają pracę serca, a witamina B12 reguluje pracę układu nerwowego.

Pamiętaj, że wybór odpowiednich suplementów ma ogromne znaczenie. Jeśli chcesz, aby produkt był bezpieczny i skuteczny, kupuj od sprawdzonych marek. Znanym i cenionym producentem jest firma Nature’s Sunshine Polska, która posiada szeroką ofertę różnego rodzaju suplementów. Warto zapoznać się z wszystkimi produktami i wybrać coś dla siebie.

Poprzedni artykuł20 ciekawostek ze świata, o których prawdopodobnie nigdy nie słyszałeś
Następny artykułCzołowe zderzenie motocykla z toyotą
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments