Centrum Nauki Kopernik w Zamościu

0
288
fot. Andrzej Winkler/Centrum Nauki Kopernik

„Tramwaj ruszył z całych sił, popadali wszyscy w tył. Tramwaj stanął – co za cud, popadali wszyscy w przód”. Co powoduje, że dzieje się tak, jak opisuje wierszyk? Dlaczego, jadąc tramwajem, czasem tracimy równowagę, sprawdzą uczniowie uczestniczący w wiosennych zajęciach online e-Naukobus opracowanych przez Centrum Nauki Kopernik. 

Kiedy w tramwaju jest tłok…
Już 18 czerwca uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 6 im. Szymona Szymonowica w Zamościu skorzystają z bezpłatnych zajęć internetowych e-Naukobus organizowanych przez Centrum Nauki Kopernik oraz Ministerstwo Edukacji i Nauki. Uczestnicy zajęć wirtualnie spotkają się z edukatorami i razem będą odkrywać naukę. Badany temat to zjawisko bezwładności. Uczniowie korzystając z dostępnych w domu przedmiotów codziennego użytku, wykonają proste doświadczenia i zbadają, czym jest ruch obrotowy oraz moment bezwładności.

Zdalne eksperymentowanie jest możliwe
Zajęcia zdalne w ramach programu Nauka dla Ciebie powstały w oparciu o badania przeprowadzone przez zespół badawczy programu. Opracowywano model zajęć z wykorzystaniem nowatorskich metod zarządzania uwagą uczestników. Tak prowadzone angażują uczniów, co pozwala im efektywnie poznać i zrozumieć prezentowane zagadnienia.

Internetowe zajęcia dla szkół
Szkoła w Zamościu będzie jedną z prawie 100 placówek, które w tym roku już skorzystały z jednego z trzech formatów zajęć online. Udział w programie jest bezpłatny, a zgłoszenia można wysyłać do końca bieżącego roku. W ramach programu Nauka dla Ciebie – wspólnej inicjatywy Ministra Edukacji i Nauki oraz Centrum Nauki Kopernik – dostępne są trzy rodzaje zajęć: e-Naukobus, e-Laboratoria i e-Planetobus.

Wspólny Program Ministra Edukacji i Nauki oraz Centrum Nauki Kopernik pod nazwą Nauka dla Ciebie finansowany jest w ramach dotacji Ministra Edukacji i Nauki na podstawie umowy z dnia 6 marca 2020 r. Nr 1/CNK-NAUKOBUS/2020. W ramach Programu Nauka dla Ciebie realizowane są działania „Naukobus” i „Planetobus” oraz zajęcia online.

Poprzedni artykułNielegalnie wytwarzał papierosy. Grozi mu więzienie
Następny artykułStrażak z Zamościa podwójnym mistrzem Polski!
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments