Półmetek kadencji władz powiatu zamojskiego. Relacja z konferencji prasowej [FILM]

0
578

We wtorek 15.06.2021r. w siedzibie Urzędu Wojewódzkiego przy ul. Partyzantów w Zamościu odbyła się konferencja prasowa z udziałem Starosty Zamojskiego Stanisława Grześko, dotycząca podsumowania półmetka kadencji władz Powiatu Powiatu Zamojskiego oraz planów Zarządu Powiatu na kolejne 2,5 roku bieżącej kadencji.

W konferencji wziął udział także Wicestarosta Powiatu Zamojskiego Witold Marucha, Radny Sejmiku Województwa Lubelskiego Krzysztof Gałaszkiewicz, Przewodniczący Rady Powiatu Krzysztof Rusztyn oraz członek Zarządu Powiatu Sławomir Kugiel.

Na początku spotkania starosta Stanisław Grześko przedstawił bilans inwestycji drogowych zrealizowanych w ciągu obecnej kadencji zarządu powiatu zamojskiego.

W ciagu 2,5 roku wykonaliśmy łącznie 178 km dróg. Uważamy, że jest to duża liczba, która pozwoliła na to, by mieszkańcy i turyści mogli bezpiecznie przemieszczać się po terenie naszego powiatu. – poinformował starosta Stanisław Grześko . – Wydaliśmy na ten cel 111 mln zł, a udało nam się pozyskać 89,6 mln zł dofinansowania z funduszy zewnętrznych. Realizacja wielu z tych zadań odbyła się również przy współpracy i udziale środków samorządów gminnych. – dodał.

Starosta poinformował też, że planach na ten rok jest budowa kolejnych 38 km dróg. Wnioski o dofinansowanie tych inwestycji zostały już złożone i czekają na rozpatrzenie.

W tej chwili najbardziej oczekiwaną inwestycją jest budowa drogi na odcinku Biały Słup – Józefów. Na ten cel z rządowego Funduszu inwestycji Lokalnych otrzymaliśmy 3 mln zł oraz z Funduszu Leśnego – 3 mln. W sumie ze środków rządowych otrzymaliśmy 10,6 mln plus te 3 mln zł, a więc dysponujemy środkami, które pozwolą nam polepszyć przynajmniej główne drogi powiatu zamojskiego – powiedział starosta.

Stanisław Grześko przedstawił też szczegóły prowadzonego w siedzibie Starostwa remontu:

Wyremontowaliśmy już dół, za chwilę będziemy mieli następne piętro wyremontowane, otworzyliśmy nową salę operacyjną dla mieszkańców, więc już ludzie nie tłoczą się, ale mają godne warunki obsługi. Tak samo wydział komunikacji, który został już przeniesiony do tego budynku (przy ul. Partyzantów – przyp. redakcja) i dostęp do niego jest już w tym momencie bardzo dobry. Pozyskaliśmy już od pana wojewody i od miasta działkę obok tego budynku i będziemy przystępować do przygotowania dokumentacji, która pozwoli, żeby ten nowy budynek powstał i tu większość wydziałów starostwa była zlokalizowana.- powiedział.

Starosta przedstawił także bieżącą sytuację finansową powiatu, która jest znacznie lepsza niż w momencie rozpoczęcia kadencji nowego zarządu.

Na początku kadencji mieliśmy zadłużenie w wysokości 23 mln zł, w tym momencie wynosi ono około 9 mln. Nie planujemy zaciągania żadnych kredytów w tym roku, myślę że na poziomie 10 mln lub trochę mniejszą kwotą zamkniemy ten rok. – podkreślił Stanisław Grześko.

Film z  konferencji obejrzycie poniżej.

 

Poprzedni artykułKaratecy Zamojskiego Klubu Karate Tradycyjnego w Zamościu na podium Mistrzostw Polski! [ZDJĘCIA]
Następny artykułNielegalnie wytwarzał papierosy. Grozi mu więzienie
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments