11. Zamojski Festiwal Książki na Rynku Wodnym [PROGRAM]

0
314

W dniach 15 – 17 oraz 19 czerwca 2021 r. na Rynku Wodnym w Zamościu odbędzie się 11. Zamojski Festiwal Książki ph. Kalejdoskop kulturalny.

Bieżąca edycja połączona będzie z obchodami jubileuszu 100-lecia Biblioteki w Zamościu. Z tej okazji Książnica Zamojska im. S. K. Zamoyskiego w Zamościu przewiduje szereg ciekawych przedsięwzięć kulturalnych popularyzujących czytanie, literaturę oraz ukazujących bibliotekę jako instytucję otwartą i przyjazną.

11. Zamojski Festiwal Książki Festiwal rozpocznie się spotkaniem z autorką książek obyczajowych Krystyną Mirek. Po wydarzeniu będzie miała miejsce Uroczysta Gala, podczas której wręczone zostaną nagrody i wyróżnienia dla najaktywniejszych czytelników oraz osób i instytucji wspierających działalność Książnicy Zamojskiej w 2020 roku. Pierwszy festiwalowy dzień zakończy się koncertem w stylu lat 20. i 30. XX wieku zespołu Stopa Sound.

Drugiego dnia również nie zabraknie atrakcji. Jedną z nich będzie spotkanie z regionalistą Fryderykiem Kierepką. Jeżeli chcecie odnaleźć swoje korzenie, a nie wiecie jak to zrobić zachęcamy do udziału w wykładzie genealoga Przemysława Portusia – prezesa Stowarzyszenia Genealodzy Zamojszczyzny. Dzień zakończy panel dyskusyjny, którego tematem będą ulice i place Zamościa. Dyskutować będą Bogdan Nowak, dr Jakub Żygawski, Piotr Piela, dr Łukasz Kot.

Trzeci dzień przygotowany został z myślą o dzieciach. Startujemy razem z Sową Wolumeną, która zabawiać będzie małych uczestników Festiwalu. Specjalnie dla nich zaplanowane zostało spotkanie z autorką Joanną Krzyżanek, połączone z warsztatami. Festiwalowy dzień zakończy się spektaklem KSIĘŻYC’owe OPOWIEŚCI, przygotowanym przez Wędrowny Teatr Lalek „Małe Mi”.

To jeszcze nie koniec festiwalowych atrakcji… 19 czerwca (sobota) na Rynku Wodnym w Zamościu odbędzie się Giełda Książki Regionalnej.

W razie niepogody wydarzenia festiwalowe przeniesione zostaną do Książnicy Zamojskiej na ul. Kamienną 20.

zaproszenie11zfk21 11. Zamojski Festiwal Książki na Rynku Wodnym [PROGRAM]

plakat a311zfk21 1 11. Zamojski Festiwal Książki na Rynku Wodnym [PROGRAM]

program ludzie 1 11. Zamojski Festiwal Książki na Rynku Wodnym [PROGRAM]

Poprzedni artykułGmina Zamość ma nowy obiekt kulturalny
Następny artykułZAMOŚĆ: Osadzeni szkolili się, jak zagospodarowywać tereny zielone
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments