Stelaże dostępne w Zamościu – jak wybrać odpowiedni model pod materac?

0
293
Kategorie twardości materacy w Głogowie

 

Wybór mebli do sypialni ma niebagatelny wpływ na jakość snu. Szczególne znaczenie ma zakup odpowiedniego materaca i stelaża. Ten drugi element ma duże znaczenie, zwłaszcza w kontekście wygody, komfortu i bezpieczeństwa użytkownika. Jak wybrać odpowiedni stelaż i na co dokładnie zwrócić uwagę? Przedstawiamy kilka wskazówek.

Czym jest stelaż i jakie są rodzaje stelaży?

Stelaż do łóżka to element konstrukcyjny, który składa się z listewek, zwykle drewnianych. Stelaż można zdefiniować jako funkcjonalną podstawę pod materac, która pełni różnorodne funkcje. Przede wszystkim ten element zapewnia jak najlepsze podparcie dla kręgosłupa użytkownika i dopasowuje się do krzywizn jego sylwetki. Ponadto, stelaż wpływa na komfort snu i wygodę, a także bezpieczeństwo i stabilność. Ważną funkcją stelaża jest także zapewnienie odpowiedniej cyrkulacji powietrza, co zwiększa higienę. Dodatkowo ten element konstrukcyjny zwiększa elastyczność i amortyzuje materac, tym samym dopasowując się do potrzeb użytkownika, dotyczących twardości powierzchni do snu. Warto wiedzieć o tym, że w sklepach dostępne są następujące rodzaje stelaży:

  1. Stelaże klasyczne, typu ruszt. Takie modele nie są już popularne, ze względu na brak elastyczności. W stelażach klasycznych listewki przymocowane są na stałe do obudowy, nie przejmują one obciążenia ze strony użytkownika, a tym samym nie są w stanie przedłużyć żywotności materaca. Stelaże typu ruszt nie są odpowiednie do materacy piankowych i lateksowych, ponieważ listewki zlokalizowane są zbyt daleko od siebie.
  2. Stelaże elastyczne, typu flex. Takie modele są bardzo popularne i lubiane przez klientów, świetnie sprawdzają się pod materace piankowe, lateksowe. Stelaże elastyczne przejmują obciążenie ze strony użytkownika i tym samym przedłużają żywotność użytkownika. Dodatkowo zapewniają wysoki poziom wygody i komfortu.

Drugim podziałem stelaży jest klasyfikacja na modele ruchome i te bez regulacji. Można uznać, że stelaże ruchome są najlepsze dla osób obłożnie chorych, niepełnosprawnych i dla seniorów.

czym jest stelaz i jakie sa rodzaje stelazy Stelaże dostępne w Zamościu - jak wybrać odpowiedni model pod materac?
Materace w Krakowie – 5 cech materaca, o których trzeba pamiętać przed zakupem

Na co jeszcze zwrócić uwagę przy zakupie stelaża?

Decydując się na zakup stelaża, należy wziąć pod uwagę następujące aspekty:

  • rodzaj stelaża, zarówno jeśli chodzi o jego elastyczność, jak i ruchomość,
  • liczba listewek – im więcej, tym większa stabilizacja i bezpieczeństwo dla użytkownika, w sklepach można znaleźć modele z 18, 28, a nawet 42 listewkami,
  • materiał, z którego wykonany jest stelaż,
  • jakość wykonania, solidność i trwałość,
  • dopasowanie do rozmiaru łóżka i materaca.

Dodatkowo należy zwrócić uwagę na renomę producenta i jakość jego produktów.

Proponowany model stelaża od marki Hilding Anders

Marka Hilding Anders to producent łóżek, materacy i innych akcesoriów do sypialni. Firma ma w swojej ofercie także szeroki asortyment stelaży. Marka Hilding Anders jest obecna na rynku szwedzkim od 1939 roku, natomiast w Polsce od 2001 roku. Produkty tej firmy charakteryzują się wysoką jakością, innowacyjnością i wykorzystaniem nowoczesnych technologii. Warto zwrócić uwagę na stelaż Hilding Select Moto, czyli model regulowany, z 42 listewkami, przeznaczony dla najbardziej wymagających klientów. Ten stelaż zapewnia wysoką jakość snu i doskonały komfort, a także bezpieczeństwo i przedłuża żywotność materaca. Przy współpracy z ścisk stolarski

 

Poprzedni artykułRząd łagodzi obostrzenia na wakacje. Co się zmieni?
Następny artykuł92-latka zagubiła się w lesie. Poszukiwania trwały całą noc.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments