Pościg za 16-letnim motocyklistą

0
221
fot.policja

Policjanci hrubieszowskiej drogówki zatrzymali wczoraj motocyklistę, który jechał z nadmierną prędkością. Motocyklista nie zatrzymał się do policyjnej kontroli i uciekał przed radiowozem. Po pościgu okazało się, że to 16-letni mieszkaniec gminy Hrubieszów, który nie posiada prawa jazdy i bojąc się odpowiedzialności karnej uciekał przed policjantami.

Wczoraj policjanci hrubieszowskiej drogówki około godziny 19:00 w miejscowości Świerszczów zauważyli motocyklistę, który przekroczył dozwoloną prędkość o 36 kilometrów na godzinę przy ograniczeniu do 40 kilometrów na godzinę.

Umundurowani funkcjonariusze dali kierowcy sygnał do zatrzymania, jednak ten nie zareagował, przyspieszył i zaczął uciekać przed policyjnym radiowozem. Mundurowi ruszyli w pościg. Kierowca odwracał głowę podczas jazdy, aby upewnić się czy jadący na sygnałach świetlnych i dźwiękowych radiowóz jedzie za nim. W pewnym momencie kierowca skręcił w drogę gruntową i tam został zatrzymany przez policjantów.

Po zatrzymaniu okazało się, że kierowca to 16-letni mieszkaniec gminy Hrubieszów, który uciekał bo nie posiada prawa jazdy i jak sam przyznał bał się konsekwencji karnych z tym związanych. Teraz odpowie przed Sądem ds. Nieletnich.

Źródło: KMP Hrubieszów,  aspirant sztabowy Edyta Krystkowiak

Poprzedni artykułPrzeżyli razem 50 lat!
Następny artykułZAMOŚĆ: Atrakcja w Parku Miejskim
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments