Dzień Dziecka w zamojskim parku. Atrakcji było co niemiara!

0
295
fot. UM Zamość

Za nami wspaniały weekend pełen atrakcji, m.in. za sprawą wydarzenia pn. „Bądźmy jak dzieci”, które odbyło się 6 czerwca w zamojskim Parku Miejskim. Event połączony był z wystawą bajkowych ilustracji Wojciecha Górskiego – utalentowanego artysty, twórcy m.in. postaci kultowego Samochodzika Franka.

Słoneczna pogoda oraz duża ilość atrakcji ściągnęła do zamojskiego parku tłumy rodzin z dziećmi.

Do dyspozycji odwiedzających były 4 strefy: POLOTU, ART, RELAX oraz PIKNIK. Dzieci miały okazję uczestniczyć w przeróżnych animacjach, warsztatach plastycznych tj. malowanie buzi, chodnikowe mozaiki, w licznych konkursach (m.in. na najdalszy lot samolotem papierowym, na największy balon z gumy balonowej), a także w wielu grach i zabawach organizowanych wspólnie z: Młodzieżowym Domem Kultury w Zamościu, Książnicą Zamojską, animatorką Agatą Korcz – Rozłowską, Zamojskimi Zakładami Zbożowymi, Edukido oraz Centrum Helen Doron Zamość. Na uczestników eventu czekały pyszne jabłka od E. Leclerc, a o nagrody w konkursach zadbali nasi sponsorzy: Rozvita Roztoczańska Vitamina, Word Zamość oraz Castorama.

Dzięki specjalnej ofercie gastronomicznej przygotowanej przez restauracje: Parkowa Caffe i Peron Kuchnia Polska rodziny mogły wspólnie piknikować i spędzać miło czas w parku miejskim.

Dużym zainteresowaniem cieszyła się wystawa ilustracji  zaprezentowana w dość nietypowy sposób – a mianowicie – wydrukowana na stu białych koszulkach i zawieszona w formie prania pomiędzy drzewami przy głównych alejach w parku. Kolorowe bajkowe postacie zachwyciły spacerowiczów.

Podczas wydarzenia poruszane były również tematy dotyczące rodzicielstwa zastępczego i wsparcia w kryzysie (Organizator Pieczy Zastępczej i Wspierania Rodziny w Zamościu, Ośrodek Interwencji Kryzysowej w Zamościu), a także akceptacji i szacunku do osób chorych oraz z różnymi niepełnosprawnościami (Polskie Stowarzyszenie Syndrom Tourette`a).

Całość uzupełniały występy utalentowanych młodych artystów z Akademii Rozwoju Talentu „Violinki” oraz Młodzieżowego Domu Kultury. Swój muzyczny program artystyczny zaprezentowała także Orkiestra Symfoniczna im. K. Namysłowskiego w Zamościu.

Wydarzenie było wspaniałą okazją do integracji rodzin, dzięki radosnej atmosferze nawet dorośli mogli poczuć się jak dzieci.

Organizatorem wydarzenia było Miasto Zamość.

Poprzedni artykułRatusz otwiera drzwi dla interesantów
Następny artykuł19-latek wspiął się na słup wysokiego napięcia. Porażony prądem, zawisł głową w dół 10 metrów nad ziemią
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments