PRZYPOMINAMY: od 20 maja jazda deskorolką po pijanemu jest karana

0
1008

Lekkomyślnością i nieodpowiedzialnością wykazał się 25-latek, który w godzinach nocnych, mając blisko 2 promile alkoholu w organizmie jechał deskorolką elektryczną tomaszowskimi ulicami. Przypominamy, że od 20 maja bieżącego roku takie zachowanie jest karane!

Dzisiejszej nocy, tuż po północy w centrum Tomaszowa Lubelskiego na ulicy Andersa, policjanci tomaszowskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej kierującego deskorolką elektryczną.

25-letni mieszkaniec gminy Tarnawatka, pomimo obowiązujących przepisów, deskorolką elektryczną poruszał się po jezdni. Podczas kontroli okazało się, że nie jest to jego jedynym przewinieniem, ponieważ po sprawdzeniu stanu trzeźwości przez mundurowych, okazało się że 25-latek ma w organizmie blisko 2 promile alkoholu.

Policjanci z interwencji sporządzili stosowną dokumentację, czego konsekwencją będzie skierowanie wniosku o ukaranie do sądu.

Przypominamy, że od 20 maja bieżącego roku, hulajnoga elektryczna i urządzenie transportu osobistego (na przykład deskorolka elektryczna) w znowelizowanych przepisach mają status pojazdu.

Korzystając z takich urządzeń w stanie po spożyciu alkoholu (zawartość alkoholu we krwi od 0,2 do 0,5 promila) oraz w stanie nietrzeźwości (zawartość alkoholu we krwi powyżej 0,5 promila), popełnia się wykroczenie. Grozi za to grzywna i areszt.

Warto również zauważyć, że w świetle nowych przepisów trzeźwi muszą być także użytkownicy rolek, deskorolek czy tradycyjnych hulajnóg bez napędu elektrycznego.

Warto raz jeszcze zapoznać się z nowelizacją przepisów prawa o ruchu drogowym, którą w skrócie przedstawia poniższa tabela.

Zdjęcie poglądowe

Źródło: KMP Tomasz Lubelski, starszy sierżant Małgorzata Pawłowska

Poprzedni artykułLECZENIE ONKOLOGICZNE W ZAMOŚCIU
Następny artykułZamojscy Terytorialsi otrzymali patrona i tradycje
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments