Masz ochotę aktywnie spędzić czas, ale znudziła Ci się tradycyjna aktywność fizyczna? Chętnie wyszedłbyś na miasto na rowerze, ale szybko się męczysz? W takim razie mamy dla Ciebie idealne rozwianie! Rower elektryczny to wszystko czego w tej chwili potrzebujesz!

Masz ochotę aktywnie spędzić czas, ale znudziła Ci się tradycyjna aktywność fizyczna? Chętnie wyszedłbyś na miasto na rowerze, ale szybko się męczysz? W takim razie mamy dla Ciebie idealne rozwianie! Rower elektryczny to wszystko czego w tej chwili potrzebujesz! Żeby dowiedzieć się o nim nieco więcej, czytaj dalej ten artykuł.

Elektryczne rowery to alternatywa dla zwykłych, tradycyjnych pojazdów tego typu. Jazda na nich nie wymaga dużego wysiłku fizycznego, ponieważ mają wbudowany silnik elektryczny w koło. Silnik ten uruchamia się automatycznie, gdy tylko ruszysz, a kontroler będzie sterował silnikiem i dawał Ci tyle mocy ile akurat potrzebujesz. Silnik wyłącza się od razu, gdy naciśniesz hamulec lub przestaniesz pedałować.

Jest to świetny środek transportu w mieście. Dzięki niemu można dojechać na miejsce szybciej, ominąć po drodze korki i nie wymaga dużego wysiłku po całym dniu w pracy czy w szkole. Nie zapominajmy też, że rowery nie zanieczyszczają środowiska, w przeciwieństwie do samochodów.

Jak działa rower elektryczny?

Każdy posiada 3 napędzające elementy. Są to:

  1. Bateria (akumulator) – najistotniejszy element. W elektrycznych rowerach są stosowane baterie litowo – jonowe. Ich długość życia określa się na 600/700 ładowań. Po naładowaniu baterii do pełna rower jest w stanie przejechać od 50 do nawet 70 km. Z czasem nieunikniona będzie wymiana baterii, ponieważ będzie słabnąć jej moc. Jednak długość pracy baterii sprawia, że ślad ekologiczny i tak jest niewielki w porównaniu do innych. Kupując baterię można wybierać spośród 2 wersji odnoszących się do napięcia. 24V i 36V. Od pojemności będzie zależeć ilość kilometrów, które będzie można przejechać na 1 ładowaniu.
  2. Silnik – budowa i działanie silnika elektrycznego jest regulowana przez przepisy Unii Europejskiej. Maksymalna, i tym najpopularniejsza, moc silnika to 250 wat. Z pomocą takiego silnika można rozpędzić się maksymalnie do 25 km/h. Modele S-Pedelec osiągają prędkość 45 km/h, jednak zgodnie z polskim prawem są klasyfikowane już jako motorowery. Wymagają prawa jazdy, ubezpieczenia i tablic rejestracyjnych. Silnik jest zamieszczony na kole (może to być zarówno przednie jak i tylne) lub na mocowaniu osi, centralnie. Umocowanie silnika na tylnym kole zabezpiecza przed poślizgiem, więc sprawdza się podczas jazdy na mokrych, trudnych powierzchniach. Rowery miejskie najczęściej mają silnik przymocowany do przedniego koła. Zapewnia to dobre rozłożenie masy, jazda jest bezpieczna, a cena nie najwyższa. Centralne umieszczenie silnika jest uniwersalne.
  3. Kontroler – steruje pracą silnika i przesyła energię z baterii do silnika. Skupiają się w nim wszystkie przewody. Razem z czujnikiem ruchu tworzy inteligentny system wspomagania jazdy. Czujnik rejestruje obroty kół i wysyła impuls do silnika. Gdy rowerzysta przestanie pedałować, lub naciśnie hamulec, silnik się wyłączy.

Poza tymi trzema elementami rower elektryczny nie rożni się niczym w budowie od zwykłego jednośladowca.

MUVIKE – poznaj markę

Muvike to marka zajmująca się produkcją rowerów elektrycznych. Nazwa powstała z połączenia dwóch angielskich słów: „move” – ruch i „bike” rower. Jest to marka wyspecjalizowana w produkcji rowerów elektrycznych. Ich kupcy to liderzy w tej branży.

Gama kolorystyczna jednośladowców jest jednolita, czarna z niebieskim napisem marki, a na stronie muvike.pl wszystkie rowery są dobrze i wyczerpująco opisane. W ten sposób każdy znajdzie coś dla siebie, spośród kilku dostępnych modeli. Każdy rower ma regulowaną podpórkę i mostek, a w zestawie z rowerem dostaje się dzwoneczek, oświetlenie odblaskowe oraz podręcznik użytkownika wraz z kartą gwarancyjną.

Silnik w ich rowerach ma moc 250 wat. Muvike przewiduje czas pracy silnika na nawet 75 km. Na ich sprzęt jest 3 letnia gwarancja, dzięki czemu można korzystać z roweru bez stresu, że coś się popsuje.

Muvike to stale rozwijająca się marka, specjalizująca się w produkcji rowerów elektrycznych, ponieważ jak sami piszą na swojej stronie, zależy im na rzeczowym podejściu do tematu i 100% zaangażowaniu w produkcję rowerów.

 

 

1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Marcin

Ktoś ma porównanie jeśli chodzi o zwykły rower a taki elektryczny? Czy elektryki faktycznie dużo ułatwiają jazdę?