GM. ADAMÓW: Tężnia solankowa w Jacni ponownie otwarta

0
1318
fot. Gmina Adamów

Mieszkańcy i turyści odwiedzający Gminę Adamów ponownie mogą korzystać z inhalacji na świeżym powietrzu. W związku z luzowaniem obostrzeń epidemicznych od 15 maja otwarta została tężnią solankowa nad zalewem w Jacni. Funkcjonowanie wznowił także znajdujący się w pobliżu tężni nowoczesny plac zabaw.

 

Władze Gminy Adamów przypominają, że korzystając z placu zabaw bądź tężni należy stosować się do ogólnych zaleceń sanitarnych wydanych w związku z rozprzestrzenianiem się choroby COVID-19. Informują też, że miejsca zabaw będą okresowo, w miarę możliwości regularnie dezynfekowane i czyszczone.

Tężnia czynna jest codziennie. Z jej zdrowotnych właściwości można korzystać bezpłatnie. Jest to konstrukcja z drewna i gałęzi, na które spływa pompowana ku górze solanka, czyli woda mineralna zawierająca dużą liczbę jonów sodowych, soli magnezowych oraz związków jodu i bromu. Korzystanie z tężni solankowej zalecane jest osobom, które cierpią na niedobór mikroelementów, a także mają osłabiony układ odpornościowy. Inhalacje korzystnie wpływają na drogi oddechowe.

Budowę tężni ze środków własnych zrealizowała Gmina Adamów jako jedną z atrakcji turystycznych gminy i regionu. Oficjalne oddanie obiektu do użytku odbyło się 7 września 2018 r.

 

Poprzedni artykułChciał kupić dmuchane jacuzzi i padł ofiarą oszustów
Następny artykułZAMOŚĆ: Wracają imprezy plenerowe. Pierwsza już na początku czerwca. Kto wystąpi na scenie?
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments