Mieszkańcy Zamościa oszukani podczas zakupów w sieci

0
200
zdjęcie ilustracyjne, Pixabay

Mieszkańcy Zamościa kupując w sieci zostali oszukani. Skorzystali z tego samego portalu sprzedażowego. Zapłacili za towar jednak przesyłki do nich nie dotarły. 38-latka zdecydowała się na zakup spodni i bluz sportowych, natomiast 18-latek chciał kupić buty. Robiąc zakupy on-line postępujmy ostrożnie i z rozwagą.

Kolejni mieszkańcy Zamościa zostali oszukani podczas zakupów on-line. Fakt oszustwa zgłosili policjantom z naszej jednostki. 38-latka zdecydowała się na popularnym portalu sprzedażowym kupić używane spodnie i bluzy sportowe za kwotę 250 złotych. Umówiła się ze sprzedawcą, że pieniądze wyśle przekazem pocztowym. Po wysłaniu umówionej kwoty 38-latka nie otrzymała przesyłki, próbowała skontaktować się ze sprzedawcą jednak bezskutecznie.

W podobny sposób na tym samym portalu sprzedażowym oszukany został 18-latek. Zainteresowała go oferta sprzedaży butów za 275 złotych. Pieniądze za towar wysłał poprzez opcję płatności BLIK. Buty sprzedawca miał wysłać po potwierdzeniu wpłaty pieniędzy. 18-latek potwierdzenie wpłaty wysłał, jednak przesyłka do niego nie dotarła. Kontaktował się ze sprzedawcą pytając czy wysłał towar, jednak zwrotnej informacji już nie otrzymał.

Wyjaśnieniem zgłoszonych przestępstw zajmują się policjanci z zamojskiej jednostki i apelują o rozwagę oraz ostrożność podczas zakupów w sieci. Przed podjęciem ostatecznej decyzji zawsze należy dokładnie zweryfikować sprzedawcę czytając na jego temat komentarze umieszczane przez osoby, które korzystały już z jego usług. Przed oszustwem może również ochronić korzystanie jedynie ze sklepów sprawdzonych, które mają już swoją historię działalności. Decydując się na zakup warto również rozważyć wybór zapłaty za towar za pobraniem u kuriera.

źródło: KMP Zamość

Poprzedni artykułCztery medale zawodników Agrosu!
Następny artykułZAMOŚĆ: Chciał niepostrzeżenie pozbyć się sporej ilości odpadów budowlanych
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments