Policjanci jednego dnia zatrzymali ponad 230 kierowców z „ciężką nogą”

0
217
fot. policja

Zapobieganie wypadkom i zwiększenie bezpieczeństwa na drogach naszego powiatu to główne zadanie policjantów ruchu drogowego. Nadmierna prędkość nadal jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych, dlatego też w miniony piątek zamojscy policjanci w ramach działań „Prędkość” egzekwowali od kierujących pojazdami przede wszystkim przestrzeganie obowiązujących ograniczeń prędkości. Funkcjonariusze ujawnili ponad 230 wykroczeń polegających na przekroczeniu dozwolonej prędkości. W sześciu przypadkach kierujący jechali w terenie zbudowanym z prędkością powyżej 100 km/h.

Prędkość jest jednym z kluczowych czynników wpływających na ryzyko zaistnienia wypadków drogowych i skalę ich skutków. Nadmierna prędkość zagraża nie tylko kierującym i ich pasażerom, ale również innym uczestnikom ruchu, zwłaszcza pieszym i rowerzystom, których nie chroni karoseria samochodu.

Funkcjonariusze podczas codziennych służb prowadzą pomiary prędkości. Kierujący mogą ich spotkać tam, gdzie według statystyk dochodzi do przekroczeń prędkości i niebezpiecznych wypadków. Policjanci prowadzą również w tym zakresie wzmożone działania, które mają charakter prewencyjny. Jednak kierujący, którzy nie stosują się do ograniczeń prędkości, a szczególnie ci, którzy prędkość przekraczają w sposób rażący, muszą liczyć się z konsekwencjami prawnymi.

Tak było również w miniony piątek. Policjanci chcąc ograniczyć liczbę wypadków, a także zwiększyć bezpieczeństwo na naszych drogach, przyłączyli się do działań „Prędkość”. W czasie działań ujawnili ponad 230 wykroczeń polegających na przekroczeniu przez kierujących dopuszczalnej prędkości. Sześcioro z zatrzymanych do kontroli kierujących w terenie zabudowanym na licznikach swoich samochodów miało ponad 100 km/h. Oni poza mandatami i punktami karnymi na trzy miesiące pożegnali się z uprawnieniami do kierowania pojazdami. Niechlubną rekordzistką była 23-latka z Zamościa, która w Łabuniach jechała seatem z przędnością 119 km/h.

Również w sobotę policjanci z zamojskiego ruchu drogowego ujawnili trzech kierujących, którzy w terenie zabudowanym przekroczyli prędkość o ponad 50 km/h. Na ulicy Zamojskiej w Szczebrzeszynie 65-latek z Warszawy mercedesem jechał z prędkością 112 km/h. Ponad 100 km/h w terenie zabudowanym jechali również seatem w miejscowości Zubowice Kolonia 67-letni mieszkaniec Świdnika, a w Starym Zamościu pojazdem marki Lexus 29-latek z Zamościa.

Prowadzone przez policjantów wzmożone działania oraz codzienna ich służba na drogach powiatu dowodzą, że nie wszyscy kierujący przestrzegają ograniczeń prędkości. Apelujemy do kierujących, aby przestrzegali dozwolonych limitów prędkości, a także zwalniali w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają szczególnej ostrożności. Taka wzmożona czujność niezbędna jest między innymi w okolicach przejść dla pieszych, przejazdów dla rowerzystów oraz skrzyżowań.

źródło: KMP Zamość

- reklama-
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments