Matura 2021. Znamy tematy z j. polskiego na poziomie podstawowym

0
354
zdjęcie ilustracyjne

Rozprawki na temat: Czy ambicja ułatwia osiągnięcie człowiekowi zamierzonego celu, na podstawie „Lalki” Bolesława Prusa, lub Miasto – przyjazne czy wrogie człowiekowi, w odniesieniu do „Ziemi Obiecanej” W. Reymonta, albo analiza wiersza „Strych” Beaty Obertyńskiej. Takie tematy mieli do wyboru maturzyści podczas dzisiejszego egzaminu z języka polskiego na poziomie podstawowym.

Egzamin pisemny z języka polskiego na poziomie podstawowym składa się z dwóch części – maturzyści muszą rozwiązać test i napisać własny tekst. Do wyboru jest rozprawka na jeden z dwóch podanych tematów lub analiza tekstu poetyckiego. W tym roku tematy rozprawek brzmiały: „Czy ambicja ułatwia człowiekowi osiągnięcie zamierzonego celu”, na podstawie „Lalki” Bolesława Prusa, oraz Miasto – przyjazne czy wrogie człowiekowi, w odniesieniu do „Ziemi Obiecanej” Władysława Reymonta. W przypadku analizy tekstu literackiego temat dotyczył interpretacji wiersza Beaty Obertyńskiej „Strych”.

W środę, 5 maja odbędzie się egzamin z matematyki na poziomie podstawowym. Natomiast 6 maja maturzyści napiszą egzamin z języka angielskiego na poziomie podstawowym.

- reklama-
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments