Czym są strefy twardości materaca?

0
232
Czym są strefy twardości materaca

Strefy twardości w materacu wpływają na komfort, wygodę, a także dopasowanie do ciała. Sprawdź, gdzie powinny mieścić się strefy twardości oraz na co zwrócić uwagę przy wyborze materaca?

Dobry sen to podstawa do regeneracji organizmu. W łóżku spędzamy dużą część naszego życia, dlatego wybór odpowiedniego materaca, to kwestia, której zwyczajnie nie opłaca się nam ignorować. To dzięki niemu obudzimy się wypoczęci, nasze mięśnie mają okazję do rozluźnienia, a ciało do przyjęcia wygodnej pozycji i przygotowania się na kolejny dzień. Czego nie powinno zabraknąć w dobrym materacu? Jak wybrać taki, który sprawi, że każdego dnia obudzisz się wyspana i zrelaksowana? Dbaj o zdrowie i wybierz materac na miarę swoich potrzeb!

jakie sa strefy twardosci materaca Czym są strefy twardości materaca?
Nawyki na dobry sen

Czym są strefy twardości materaca? 

Stefy twardości materaca mieszczą się na całej jego szerokości i są zróżnicowane, w zależności od tego, jaka część ciała ma być podparta. To sprawia, że generuje się inna siła nacisku. Dzięki strefom twardości materaca ma on jak najlepiej dostosować się do anatomicznej budowy ciała, zapewniając podparcie dla całej sylwetki. Z tego powodu twardość materaca i jego strefy twardości są zróżnicowane ze względu na obszar ciała, którego wsparcie mają zapewniać.

Jakie są strefy twardości materaca? 

Ilość stref twardości w materacu może być różna, ale zazwyczaj jest ich od 5 do 7. Materace, które mają 7 stref, które są podzielone na 7 odcinków ciała, tym samym jest to strefa głowy, barków, lędźwiowa, miednicy, ud, łydek, a także stóp.

Strefa głowy – to strefa, która jest średnio twarda i wpływa na lepsze krążenie krwi.

Strefa barków – umożliwia dopasowanie się oraz zapewnia lepsze podparcie do barków i ramion, by kręgosłup był w naturalnej pozycji. Dzięki temu nie wywołuje nacisku, a rozluźnia i odciąża mięśnie.

Strefa lędźwiowa – to odcinek, który jest bardziej elastyczny. Stanowi podparcie w okolicy talli, a jego zadaniem jest wspomóc lepsze krążenie krwi i rozluźnić mięśnie wokół kręgosłupa.

Strefa miednicy – to strefa, która stanowi środek materaca. Podtrzymuje najcięższy odcinek ciała i stanowi podparcie, które jest zbliżone do anatomicznej budowy ciała.

Strefa ud – jest twardsza, by zapewniać odpowiednie podparcie.

Strefa łydek – to strefa, która jest bardzo elastyczna, co wpływa na odpowiedni przepływ krwi.

Strefa stóp – średnia twardość podpierająca stopy i pięty.

Wybierz materac dla siebie!

Warto wybrać materac dostosowany do potrzeb. Dobrze podejść do tego metodycznie i wziąć pod uwagę na początek najważniejsze czynniki, takie jak wzrost, wagę, to, czy śpisz samotnie, czy z kimś, a także jakiej wielkości materaca potrzebujesz. Kolejnym aspektem, na który należy zwrócić uwagę, jest rodzaj materaca, który najlepiej dopasuje się do budowy anatomicznej ciała i zapewni podparcie. Warto wiedzieć, że zarówno materace z pianki termoplastycznej, jak i sprężynowej posiadają wspomniane strefy twardości. W materacach piankowych i wysokoelastycznych strefy twardości są tworzone poprzez konturowanie, czyli poprzeczne nacięcia piany, które usprawniają przepływ powietrza. W przypadku materacy lateksowych strefy powstają poprzez tworzenie otworów o różnej wielkości, jak i ilości.

Odpowiedni materac to jedna z najlepszych inwestycji dla Twojego zdrowia i samopoczucia, dlatego wybierz go mądrze. Tak, by wspierał Twój sen każdej nocy.

Poprzedni artykułUWAGA, kierowcy! Fragment ul. Piłsudskiego wyłączony z ruchu
Następny artykułLuzowanie obostrzeń. Co się zmienia od 4 maja?
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments