Zamość: zezłościł się na znajomego i zniszczył elewacje jego domu

2
218

45-latek obrzucał dom znajomego kostką brukową. Swoje postępowanie tłumaczył wcześniejszą kłótnią ze znajomym oraz wypitym alkoholem. Wartość strat właściciel nieruchomości wycenił na kwotę blisko 3 tysięcy złotych.

Mieszkaniec Zamościa w czwartek zawiadomił policjantów o zniszczeniu elewacji domu, w którym mieszka na jednym z osiedli na terenie miasta. Opowiedział, że do zdarzenia najprawdopodobniej doszło w nocy. Zniszczenia zauważył następnego dnia rano, w pobliżu budynku zobaczył też kilka sztuk kostki brukowej. Dzień wcześniej pokrzywdzony pokłócił się ze znajomym i podejrzewa, że to on ze złości mógł uszkodzić elewację. Jednak nie wie gdzie znajomy mieszka, zna jedynie jego imię. Powiadomiony o zajściu właściciel domu wycenił wartość strat na kwotę prawie 3 tysięcy złotych.

Policjanci zajęli się sprawą i jeszcze tego samego dnia zatrzymali podejrzanego. Okazał się nim 45-latek z Zamościa. W czasie zatrzymania miał w organizmie prawie 1,5 promila alkoholu.

Po wytrzeźwieniu w policyjnym areszcie 45-latek usłyszał zarzut zniszczenia mienia. Twierdził, że to alkohol wywołał u niego złość i spowodował, że obrzucał kostką brukową dom znajomego.

Ze swojego postępowania wytłumaczy się przed sądem. Kodeks karny za tego typu przestępstwa przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 5, grzywnę i obowiązek naprawienia szkody.

Źródło: KMP Zamość, starszy aspirant Dorota Krukowska – Bubiło

361 184300 Zamość: zezłościł się na znajomego i zniszczył elewacje jego domu

- reklama-
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Rodo?

na jednym z osiedli Zamoscia? ale na ktorym?