Nocny pościg ulicami Zamościa.

2
561
Fot. Policja

35-latek kierując osobowym citroenem nie zatrzymał się do kontroli drogowej, przed policjantami uciekał ulicami Zamościa. Po zatrzymaniu okazało się, że był nietrzeźwy w organizmie miał prawie 1,5 promila alkoholu. Wkrótce poniesie konsekwencje prawne swojego nieodpowiedzialnego zachowania.

Policyjny patrol na jednej z zamojskich ulic w nocy z poniedziałku na wtorek zauważył kierującego citroenem, który jechał bez włączonych świateł. Mundurowi postanowili zatrzymać go do kontroli i wyjaśnić powód braku oświetlenia auta. Jednak na widok sygnałów świetlnych i dźwiękowych radiowozu kierujący nie zatrzymał się, przyspieszył i zaczął uciekać. Policjanci ruszyli za nim. Kierującego citroenem zatrzymali na osiedlu Wyszyńskiego. 

Siedzący za kierownicą citroena 35-latek z Zamościa został przewieziony do komendy. Przeprowadzone tam badanie stanu trzeźwości wykazało w jego organizmie prawie 1,5 promila alkoholu.

35-latek wczoraj usłyszał zarzuty niezatrzymania się do kontroli drogowej oraz kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Za tego typu przestępstwo – niewykonania polecenia zatrzymania pojazdu, można trafić do zakładu karnego nawet na 5 lat. Za jazdę na „podwójnym gazie” grożą 2 lata wiezienia, zakaz prowadzenia pojazdów oraz obowiązek wpłaty określonej przez sąd kwoty na rzecz Fundacji Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej kwoty do 60 tysięcy złotych. kierujący citroenem poniesie również konsekwencje swojego niebezpiecznego zachowania podczas próby ucieczki przed policjantami. Popełnił wówczas szereg wykroczeń drogowych, co niewątpliwie weźmie pod uwagę sąd, przed którym wkrótce tłumaczyć się będzie 35-latek.

źródło: KMP Zamość

Poprzedni artykułW Szczebrzeszynie przybyło drzew.
Następny artykułJest decyzja w sprawie dalszych obostrzeń.
Subscribe
Powiadom o
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Zenek

po co te sądy?
za nie zatrzymanie 5 lat, za jazde na podwójnym kolejne 2 lata, złapany na gorącym uczynku…
co tu wyjaśniać? co badać? skoro kodeks coś określił to się stosować (po co wtedy kodeks jak “niezależny sąd” określi inaczej?)
winno być: “od środy po wytrzeźwieniu rozpoczął odbywanie 7 lat pozbawienia wolności” – to takie proste, każdy kolejny być może pomyśli zanim “popełni”
kodeks się kłóci z sędzią i na odwrót, albo zlikwidować kodeksy albo sędziów i będzie prościej, póki co mamy jak mamy…

Aleks
Reply to  Zenek

Prawo do obrony. Mówi Ci to coś?