ZAMOŚĆ: Za nami Mistrzostwa Polski Juniorek i Juniorów do lat 20 w podnoszeniu ciężarów

0
672

W dniach 23-25 kwietnia 2021 roku w Hali Sportowej Szkoły Ponadpodstawowej Nr 5 w Zamościu, odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorek i Juniorów do lat 20 w podnoszeniu ciężarów. Ceremonia wręczenia nagród odbyła się z udziałem Wiceprezesa Polskiego Związku Podnoszenia Ciężarów d/s organizacyjnych Panem Zdzisławem Żołopą oraz Starostą Zamojskim Panem Stanisławem Grześko.

Zawody zostały zorganizowane przez Klub Sportowy „Agros” Zamość, przy współpracy z Polskim Związkiem Podnoszenia Ciężarów. Główny organizator zadbał, aby Mistrzostwa Polski odbyły się na jak najwyższym poziomie. Wydarzenie zostało zorganizowane przy wsparciu finansowym Powiatu Zamojskiego.

W rywalizacji wzięło udział ponad 200 zawodniczek i zawodników z ponad 50 klubów sportowych z całego kraju. Najlepsi ciężarowcy z każdej kategorii wagowej otrzymali medale, dyplomy, puchary oraz nagrody.

Oficjalne otwarcie zawodów miało miejsce w piątek (23.04.2021r.) i odbyło się z udziałem władz PZPC, Prezesem Polskiego Związku Podnoszenia Ciężarów Panem Mariuszem Jędrą. Ceremonię otwarcia swoją obecnością zaszczycili również: Starosta Powiatu Zamojskiego Pan Stanisław Grześko oraz Prezydent Miasta Zamość Pan Andrzej Wnuk.

Najlepszą zawodniczką Mistrzostw Polski do lat 20 w Zamościu, została Wiktoria Wołk. Zawodniczka Tarpana Mrocza uzyskała 262,2 pkt. Pierwszego dniaMonika Szymanek i Agnieszka Rak ustanowiły łącznie 8 rekordów Polski do lat 20 i 23. Tego dnia rozegrano wszystkie kategorie wagowe kobiet. Mistrzyniami Polski zostały, w kat 45 kg – Tomkalska Oliwia (Copal Trzcianka), kat. 49 kg – Celińska Mysław Klaudia (WLKS Iganie Nowe), kat. 55 kg – Połka Zuzanna (Promień Opalenica), kat. 59 kg – Szymanek Monika (LKS Dobryszyce), kat. 64 kg – Wołk Wiktoria (Tarpan Mrocza), kat. 71 kg – Kaczmarczyk Andżelika (Tytan Oława), kat. 76 kg – Karolak Maria (Włókniarz Konstantynów), kat. 81 kg – Rak Agnieszka (Znicz Biłgoraj), kat 87 kg – Strojek Anna (Atleta Gdańsk) i w kat +87 kg – Janiak Julia (Unia Hrubieszów). Najlepszymi zawodniczkami wg. punktacji Sinclaira zostały: Wiktoria Wołk (Tarpan Mrocza) – 262,2 pkt przed Moniką Szymanek (LKS Dobryszyce) – 261,2 pkt i Andżeliką Kaczmarczyk (Tytan Oława) – 242,6 pkt.

Drugiego dnia padło siedem rekordów Polski do lat 20, 23 i Seniorów ustanowił Kacper Urban (Budowlani Opole) w rwaniu, podrzucie i dwuboju. 24 kwietnia na zamojskim pomoście rywalizowali panowie w kategoriach wagowych od 55 do 89 kg. Mistrzami Polski zostali, w kat 55 kg – Bogusz Łukasz (GCK Kobylany), kat. 61 kg – Zrol Michał (MOK Terespol), kat. 67 kg – Urban Kacper (Budowlani Opole), kat. 73 kg – Łazuga Konrad (MOK Terespol), kat. 81 kg – Gocałek Jakub (LKS Dobryszyce) i kat. 89 kg – Hyla Łukasz (LKS Dobryszyce). Wśród juniorów w klasyfikacji Sinclaira na prowadzeniu Urban Kacper (Budowlani Opole) – 376,8 pkt przed Konradem Łazugą (MOK Terespol) – 353,5 pkt i Łukaszem Hylą (LKS Dobryszyce) – 350,9 pkt.

W niedzielę, ostatniego dnia Mistrzostw Polski do lat 20 w Zamościu rywalizowali panowie w kategoriach wagowych 96, 102, 109 i +109 kg. Najlepszym juniorem wg. punktacji Sinclaira został Kacper Urban (Budowlani Opole). Mistrzami Polski zostali, w kat 96 kg – Dorn Maksymilian (Agros Zamość). kat. 102 kg – Kołecki Daniel (Górnik Polkowice), kat. 109 kg – Osuch Igor (Horyzont Mełno) oraz kat. +109 kg – Pasikowski Olaf (Budowlani Opole).

Warto wspomnieć, że drugi medal (srebro) dla Klubu Sportowego „Agros” Zamość w kat. 100 kg zdobył Trytek Szymon. W klasyfikacjach drużynowych najwięcej punktów zgromadził klub WLKS Iganie Nowe oraz województwo mazowieckie. Najlepszym zawodnikiem wg. klasyfikacji Sinclaira został Kacper Urban (Budowlani Opole) – 376,8 pkt. Drugi wynik uzyskał Daniel Kołecki (Górnik Polkowice) – 354,3 pkt, a trzeci Konrad Łazuga (MOK Terespol) – 353,5 pkt. W klasyfikacji drużynowej zwyciężył klub WLKS Iganie Nowe – 73 pkt przed LKS Dobryszyce – 72,5 pkt i Mazovia Ciechanów – 65 pkt. W klasyfikacji województw górą mazowieckie – 031 pkt przed lubelskim – 269 pkt i dolnośląskim – 134 pkt.

źródło: Powiat Zamojski

Poprzedni artykułMając 3,5 promila kierował ciągnikiem samoróbką i wiózł pasażera.