Mając 3,5 promila kierował ciągnikiem samoróbką i wiózł pasażera.

0
231
fot. KPP Biłgoraj

Przed sądem stanie 38- latek, który mając 3,5 promila alkoholu w organizmie kierował ciągnikiem samoróbką i wiózł pasażera. Oprócz tego, prowadził pojazd pomimo prawomocnego zakazu kierowania pojazdami.

Nietrzeźwi kierowcy stanowią śmiertelne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Pomimo ciągłych apeli policji i tragicznych doniesień medialnych wciąż są osoby, które wsiadają za kierownicę po alkoholu nie myśląc o tym jak poważne zagrożenia powodują.

Do zatrzymania nietrzeźwego kierowcy doszło wczoraj około godziny 23:00 we Frampolu na ulicy Zakościele. Policjanci zauważyli kierowcę ciągnika rolniczego typu SAM (samoróbka), który kierował bez wymaganych przepisami świateł od zmierzchu do świtu.

- reklama-

Po zatrzymaniu mężczyzny do kontroli okazało się, że ma on na sumieniu znacznie więcej niż wykroczenie. Okazało się bowiem, że 38-letni mieszkaniec gminy Dzwola (powiat janowski) był nietrzeźwy, co potwierdziło przeprowadzone przez policjantów badanie alkomatem. Miał w organizmie prawie 3,5 promila alkoholu i czynny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych wydany przez sąd. Jakby tego było mało wiózł pasażera, 42 – letniego mieszkańca tej samej gminy.

Mężczyzna był także nietrzeźwy, miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu.

Policjanci uniemożliwili nietrzeźwemu kierowcy dalszą podróż i sporządzili dokumentację, która zostanie przekazana do sądu. Mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności oraz świadczenie na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej od 5 do 60 tysięcy złotych.

źródło: KMP Biłgoraj

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments