Spichlerz Brata Alberta w Zamościu zbiera na zakup busa do przewozu żywności

0
202

Spichlerz Brata Alberta w Zamościu prowadzi zbiórkę pieniędzy na zakup busa. Pojazd ułatwiłby codzienną pracę wolontariuszom. Dzięki niemu produkty spożywcze odbierane z zamojskich marketów w szybszym czasie trafiłyby do osób potrzebujących. 

Drużyna Alberta, czyli wolontariusze Spichlerza każdego dnia w swoim wolnym czasie dzielą się dobrem z osobami potrzebującymi. Zajmują się ratowaniem żywności, która z różnych przyczyn zostaje wyrzucona, a nadaje się do spożycia. Są to m.in. produkty z marketów, których data ważności dobiega końca. Żywność ta trafia do Spichlerza, gdzie każdy może przyjść i wziąć z półek i lodówek, to czego akurat potrzebuje. Obecnie wolontariusze przewożą żywość prywatnymi samochodami osobowymi. Zakup busa pomógłby usprawnić ich pracę. Drużyna Alberta uruchomiła internetową zbiórkę na ten cel.

Każdego dnia ok. godz. 21:00 odbieramy żywność z zamojskich marketów. Robimy to prywatnymi osobowymi samochodami, które mają ograniczoną pojemność. Przez to, często musimy do jednego marketu pojechać na „dwa razy”. Bus, który dzięki Państwa pomocy moglibyśmy zakupić ułatwiłby nam naszą codzienną pracę. Dzięki temu, jednym kursem odebralibyśmy żywność z kilku sklepów, co przyśpieszyłoby nasze działanie. Produkty spożywcze w szybszym czasie trafiłyby do osób potrzebujących. W każde święta Bożego Narodzenia oraz Wielkanocne organizujemy zbiórkę żywności długoterminowej, z której następnie tworzymy paczki i osobiście je rozwozimy do każdej z rodzin. Bus pozwoliłby na spakowanie większej ilości paczek oraz ich łatwiejsze przewiezienie. – piszą na stronie zrzutka.pl Wolontariusze Spichlerza i zachęcają do wsparcia inicjatywy.

Link do zbiórki znajdziecie tutaj: www.zrzutka.pl/hd67tf

Do końca zbiórki pozostał jeden dzień. Do potrzebnej kwoty brakuje już niewiele, bo 3880 zł.

Spichlerz Brata Alberta funkcjonuje przy parafii pw. św. Brata Alberta przy ul. Dembowskiego 24 w Zamościu już od ponad 2 lat. Przez ten czas udało się zebrać ponad 20 ton żywności. Spichlerz pod swoją opieką ma ponad 120 rodzin (ok. 400 osób), które korzystają z tego miejsca każdego dnia.

 

 

 

Poprzedni artykułOszuści podszyli się pod policjanta i prokuratora.
Następny artykułPolicja zarekwirowała podrabiane zabawki
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments