ZAMOŚĆ: Dzielnicowi sprawdzają, czy posesje mają tabliczki z numerami

0
510
zdjęcie ilustracyjne, Pixabay

Dzielnicowi odgrywają bardzo ważną rolę w życiu lokalnej społeczności. Jako policjanci pierwszego kontaktu dla swoich rejonów służbowych opracowują plany działań priorytetowych. Realizacja określonych tam zadań ma na celu zwiększenie poczucia bezpieczeństwa mieszkańców. Takim zadaniem jest chociażby spowodowanie, aby każda nieruchomość w rejonie miała tabliczkę z numerem porządkowym. Widoczny adres posesji ułatwia służbom ratunkowym dotarcie do osób potrzebujących pomocy.

Dzielnicowi z Komendy Miejskiej Policji w Zamościu starają się być wszędzie tam, gdzie dzieje się coś ważnego dla lokalnej społeczności. Pomagają mieszkańcom rozwiązać problemy, dbają o ich bezpieczeństwo oraz porządek w rejonie służbowym. Każdy dzielnicowy planuje swoje działania priorytetowe. Plany działań priorytetowych i określone w nich zadania dzielnicowi opracowują na podstawie uzyskanych od mieszkańców informacji, uwzględniają tam również bieżącą analizą stanu bezpieczeństwa, a także zgłoszenia naniesione na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa.

W planach działań priorytetowych dzielnicowi uwzględniają zadania, których realizacja ma bezpośredni wpływ na wzrost poczucia bezpieczeństwa w ich rejonach służbowych. Przykładem takiego zadania może być chociażby spowodowanie, aby każdy zarządca nieruchomości wywiązał się z ciążącego na nim obowiązku właściwego oznaczenia swojej posesji. Jest to bardzo ważne zagadnienie, ponieważ brak tabliczki z numerem domu znacznie utrudnia dotarcie pod wskazany adres służb ratunkowych. Wezwane pogotowie ratunkowe szukając adresu traci cenne dla osoby potrzebującej pomocy minuty.  

Dzielnicowi w czasie codziennych służb informują użytkowników nieruchomości o obowiązku umieszczania w odpowiednim miejscu oraz utrzymania w należytym stanie tabliczki z numerem porządkowym nieruchomości. Jeden z dzielnicowych, mł. asp. Robert Wacławski, który tym zagadnieniem zajmuje się w ramach realizacji swojego planu działania priorytetowego dla mieszkańców rejonu opracował ulotkę informacyjną

Przypominamy, że obowiązek oznaczenia nieruchomości wynika z ustawy Prawo geodezyjne i kartograficzne. Właściciel lub inny podmiot władający nieruchomością ma obowiązek umieszczenia w widocznym miejscu na ścianie frontowej budynku tabliczki z numerem porządkowym w terminie 30 dni od dnia otrzymania zawiadomienia o ustaleniu tego numeru. Na tabliczce tej oprócz numeru porządkowego zamieszcza się również nazwę ulicy lub placu, a w miejscowościach bez ulic lub placów albo posiadających ulice i place bez nazw – nazwę miejscowości. W przypadku zaś, gdy budynek położony jest w głębi ogrodzonej nieruchomości, tabliczkę z numerem porządkowym umieszcza się również na ogrodzeniu.

Niedopełnienie tego obowiązku jest wykroczeniem, za które grozi kara grzywny lub nagany.

 

– Dorota Krukowska – Bubiło, Komenda Miejska Policji w Zamościu

 

zrzut ekranu 2021 04 19 o 094933 ZAMOŚĆ: Dzielnicowi sprawdzają, czy posesje mają tabliczki z numerami

zrzut ekranu 2021 04 19 o 094920 ZAMOŚĆ: Dzielnicowi sprawdzają, czy posesje mają tabliczki z numerami

 

 

Poprzedni artykułPodwójny sukces zamojskich licealistów
Następny artykułPijany 73-latek potrącił rowerzystkę i próbował uciec.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments