ZAMOŚĆ: Łabuńka posprzątana. Wolontariusze dopisali. [ZDJĘCIA]

0
706
fot. UM Zamość

Miasto Zamość, Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Zamościu i PGW Wody Polskie RZGW w Lublinie włączyły się do największej ogólnopolskiej akcji ekologicznej polegającej na sprzątaniu rzek w linii brzegowej oraz ich korytach ph.: “Operacja Czysta Rzeka 2021”. Organizatorem akcji jest wydawca magazynu „Kraina Bugu”.

9 kwietnia lokalna edycja akcji odbyła się w Zamościu. W związku z obostrzeniami związanymi z epidemią COVID-19, zarejestrować mogło się tylko 20 wolontariuszy.

–  Dzięki pomocy wolontariuszy posprzątaliśmy Łabuńkę na odcinku od. ul. Królowej Jadwigi do Al. 1 Maja. Cieszymy się, że młodzi ludzie tak licznie odpowiedzieli na nasze zaproszenie i bardzo im dziękujemy – mówi dyrektor wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Zamość Jarosław Miechowiecki.

Wolontariuszom zapewniono rękawiczki jednorazowe, worki na śmieci itp. Podczas sprzątania najczęściej znajdowano plastikowe i szklane butelki, papiery, drobne elementy wyposażenia domu (np. obudowę od gniazdka elektrycznego), zabawki.

Poprzedni artykułUmysł i ciało: korzyści zdrowotne gamifikacji w Polsce
Następny artykułJaki materac kupić w Zamościu?
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments