Nielegalny towar na giełdzie w Mokrem.

0
783
fot. KMP Zamość

Policjanci wspólnie z funkcjonariusze Urzędu Celno – Skarbowego na giełdzie towarowej w miejscowości Mokre zabezpieczyli ponad 1000 sztuk odzieży z nielegalnie naniesionymi znakami towarowymi. Asortyment sprzedawał 23-letni obywatel Bułgarii, który odpowie za naruszenie prawa własności przemysłowej.

Policjanci z zamojskiej komendy zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej wspólnie z funkcjonariuszami IV Referatu Realizacji w Zamościu Lubelskiego Urzędu Celno – Skarbowego wczoraj kolejny już raz skutecznie uderzyli w handel podróbkami. Na giełdzie w podzamojskiej  miejscowości Mokre skontrolowali stoiska handlowe. Na jednym z nich odnaleźli ponad 1000 sztuk koszulek, spodni i bluz, czapeczek z daszkiem, skarpet, bielizny oraz pasków do spodni oznaczonych nielegalnie znakami renomowanych firm. Sprzedawał je 23-letni obywatel Bułgarii.

Towar został zabezpieczony, a właściciel nielegalnego asortymentu zatrzymany w policyjnym areszcie. 23-latek usłyszy zarzut naruszenia przepisów ustawy prawo własności przemysłowej. Za wprowadzanie do obrotu przedmiotów z zastrzeżonymi i podrobionymi znakami towarowymi grozi wysoka grzywna, kara ograniczenia wolności albo kara pozbawienia wolności do lat 2.

źródło: KMP Zamość

Poprzedni artykuł15-letnia rowerzystka wjechała pod samochód
Następny artykuł34 najnowsze oferty staży
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments