Pocisk artyleryjski na słupie energetycznym

0
474

Pocisk prawdopodobnie z czasów II Wojny Światowej odnaleźli wczoraj pracownicy Zakładu Energetycznego na terenie gminy Mircze. Pocisk znajdował się na słupie energetycznym. O nietypowym znalezisku powiadomili policjantów, którzy zabezpieczyli teren przed dostępem do niewybuchu osób postronnych.

Wczoraj pracownicy Zakładu Energetycznego poinformowali policjantów o odnalezieniu niewybuchu na terenie gminy Mircze. Pocisk był wetknięty w słup energetyczny, który znajdował się około 10 metrów od głównej drogi.

Miejsce odnalezienia pocisku zostało zabezpieczone przez policjantów, którzy zadbali o to, aby nikt z osób postronnych nie podchodził do znaleziska. Na miejsce skierowano policjanta z Nieetatowej Grupy Minersko- Pirotechnicznej hrubieszowskiej komendy.

Pamiętajmy, że niewybuchy lub niewypały mogą być bardzo niebezpieczne. Dlatego też nie wolno ich przenosić, dotykać, czy też rozbrajać. O nietypowym znalezisku należy natychmiast powiadomić Policję, a miejsce ich odnalezienia zabezpieczyć przed dostępem do niego osób postronnych, nieświadomych zagrożenia. Pamiętajmy, że nawet stare, zardzewiałe, zalegające w ziemi pozostałości po wojnie mogą być bardzo niebezpieczne.

Źródło: KMP Hrubieszów, aspirant sztabowy Edyta Krystkowiak

Poprzedni artykuł32-latka “zakupiła” meble ogrodowe
Następny artykułRemont ulicy Szczebrzeskiej rozpoczęty! Uwaga na utrudnienia (zdjęcia)
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments