Znany i lubiany lokal może zniknąć. Akcja wsparcia dla „GROTEX-u”.

0
1427

„Grotex” to jedna z najstarszych pizzerii w Zamościu. Niepowtarzalny smak serwowanych tu placków zna chyba każdy mieszkaniec miasta i regionu. Dla wielu z nas nierozerwalnie łączy się on z dzieciństwem. Pandemia koronawirusa i przedłużający się lockdown sprawiły, że Stare Miasto w Zamościu zaczęło się wyludniać, a co za tym idzie liczba klientów lokali gastronomicznych znacznie zmalała. W przypadku „Grotexu” trudną sytuację dodatkowo pogorszył remont Placu Stefanidesa, przy którym mieści się lokal. Roboty budowlane, odgrodzenie placu i zamknięcie dla ruchu ulicy Łukasińskiego spowodowało, że dotarcie do pizzerii (zwłaszcza samochodem) jest utrudnione. Popularnemu niegdyś lokalowi zaczęło grozić widmo zamknięcia. I tu do akcji wkroczyli zamościanie, którzy w swoich mediach społecznościowych zaczęli publikować posty zachęcające do odwiedzania podupadającego lokalu i kupowania pizzy na wynos. Ponadto, na Facebooku utworzone zostało wydarzenie pod hasłem “Idziemy na pizzę do GROTEX-u” (LINK Do WYDARZENIA). 

Któż nie zna smaku pizzy z lokalu GROTEX w Zamościu? Lokal serwuje swoją wspaniałą pizzę od lat, a dla wielu jej smakoszy jest powrotem do przeszłości, a nawet dzieciństwa. – – czytamy w opisie wydarzenia – Jak wiecie, przez pandemię lokale mają bardzo ciężką sytuację, dla niektórych jest to walka o “być albo nie być”. Nie pozwólmy aby “smak dzieciństwa” znikł ot tak, przez jakiegoś wirusa… RATUJMY GROTEX! ZACHĘCAM WSZYSTKICH SWOICH ZNAJOMYCH I NIEZNAJOMYCH do składania zamówień na wynos w lokalu Grotex, ul. Plac Stefanidesa 4, 22-400 Zamość.” – apeluje organizator akcji.
Pizzeria otwarta jest w godzinach od 9:30 do 20.00. Wszystkich, którzy jeszcze nie próbowali kultowego placka z Grotexu zachęcamy, by to zrobili.
źródło: Facebook
źródło: Facebook

 

Poprzedni artykułWarsztat dla dzieci – Smaki Azji
Następny artykułJubileuszowy Ekslibris Książnicy Zamojskiej 
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments