Kierowca Toyoty uderzył w betonowy przepust drogowy

0
364

We wtorek 30 marca ok. godz. 13, doszło do wypadku na drodze krajowej nr 17 w miejscowości Chomęciska Małe. Kierujący samochodem osobowym Toyota uderzył w betonowy przepust drogowy, był przytomny i zablokowany w rozbitym pojeździe.

Świadkowie zdarzenia przed przybyciem służb, wykorzystując gaśnicę proszkową ugasili niewielki pożar w przedziale silnika. Po dojeździe zastępów stwierdzono, że kierujący samochodem Toyota jest przytomny i zablokowany w rozbitym pojeździe. Strażacy przy wykorzystaniu kołnierza ortopedycznego dokonali stabilizacji odcinka kręgosłupa szyjnego. Następnie za pomocą narządzi hydraulicznych wykonalni dostęp do poszkodowanego wycinając słupek. Na noszach typu deska przeniesiono poszkodowanego do karetki pogotowia.

Dalsze działania polegały na odłączeniu zasilania elektrycznego w pojeździe oraz zakręceniu zaworu butli na gaz propan-butan. 

Jak informuje Andrzej Szozda, rzecznik prasowy KM PSP w Zamościu – prawdopodobną przyczyną tego zdarzenia mogło być niezachowanie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Ustalaniem przyczyn i okoliczności wypadku zajmuje się policja. Straty oszacowano na kwotę 8 tys. zł.  

W działaniach trwających niespełna godzinę wzięły udział 2 zastępy JRG Zamość oraz zastępy z OSP: Wierzba i Stary Zamość.  

Poprzedni artykułPKP LHS podpisała umowę z China Railway International Multimodal Transport 
Następny artykułWarsztat dla dzieci – Smaki Azji
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments