Śmiertelna ofiara pożaru domu w gminie Nielisz

0
381
fot. KM PSP w Zamościu

59- letni mężczyzna poniósł śmierć w wyniku pożaru budynku mieszkalnego, do którego doszło w miniony piątek 19 marca w miejscowości Ujazdów (gm. Nielisz). 

Ogień wybuchł ok. godz. 23.00. Pożar budynku zgłosili sąsiedzi.

– Osoby postronne ewakuowały z zagrożonego budynku dwóch mężczyzn, z których jeden był nieprzytomny. Policjanci w stosunku do niego podjęli zewnętrzny masaż serca (RKO), drugi przytomny poszkodowany znajdował się pod opieką sąsiadów. Strażacy z OSP Krzak, wsparli czynności mające na celu przywrócenie funkcji życiowych jednego z poszkodowanych. Po przybyciu zastępów z JRG Szczebrzeszyn przejęto prowadzenie RKO przez ratownika medycznego oraz podano tlen drugiemu poszkodowanemu (przytomny bez widocznych obrażeń). Strażacy stosownie zabezpieczeni dokonali przewietrzenia i przeszukania pomieszczeń, pod kątem obecności innych osób. Na szczęście nikt wewnątrz nie przebywał. Zorganizowano też oświetlenie terenu akcji. Pożar był niewielki i zgasł samoczynnie. Spaleniu uległ jedynie materac łóżka w jednym z pomieszczeń. – relacjonuje przebieg zdarzenia Andrzej Szozda, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Zamościu.

Pomimo prowadzonych czynności ratowniczych nie udało się uratować mężczyzny, lekarz stwierdził zgon. Drugi poszkodowany został przewieziony do szpitala.  

Policja ustala przyczyny i okoliczności tego zdarzenia. Jak informuje rzecznik zamojskiej straży – prawdopodobną przyczyną tego tragicznego pożaru mogło być zaprószenie ognia.  Spaleniu uległo: częściowo materac, okopcone zostały ściany w innych pomieszczeniach. Straty oszacowano na kwotę 1 tys. zł.  

W działaniach trwających ponad 3,5 godziny wzięło udział 6 zastępów gaśniczych 2 z JRG Szczebrzeszyn oraz zastępy z OSP: Krzak, Wierzba, Nielisz, Złojec.  

Poprzedni artykułZAMOŚĆ: Pierwszy zbiorowy pochówek dzieci martwo urodzonych i poronionych
Następny artykułNowy, piękny i majestatyczny mieszkaniec zamojskiego ZOO [ZDJĘCIA]
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments