ZAMOŚĆ: Pieniądze na kulturę podzielone. Kto ile dostanie?

0
318
GAIA

Koncerty, festiwale, wystawy, przeglądy – na wsparcie tegorocznych inicjatyw kulturalnych Miasto Zamość przeznaczyło łącznie 120 tys. zł. Kto i ile dostanie?

16 marca 2021r. zamojski magistrat opublikował wyniki ogłoszonego w lutym konkursu ofert na realizację zadań publicznych w zakresie kultury, sztuki, ochrony dób kultury i dziedzictwa narodowego w 2021r. Na liście beneficjentów znalazło się 10 podmiotów.

Najwyższą dotację, w wysokości 30 tys. złotych otrzymało Stowarzyszenie Przyjaciół Ludowego Zespołu Pieśni i Tańca Zamojszczyzna na organizację 19. edycji Międzynarodowego Festiwalu Folklorystycznego Eurofolk.

21 tys. zł trafi do Stowarzyszenia Zamojski Klub Jazzowy im. Mieczysława Kosza na organizację przedsięwzięcia pod nazwą „Zamość Jazz Festiwal 2021”.

15 tys. zł z tej puli otrzyma Zamojskie Towarzystwo Fotograficzne. Za środki z dotacji zorganizuje wystawy w Galerii Fotografii Ratusz, a także konkurs „Zdjęcie Roku” i wystawę plenerową pt. „Wschodnia”

13 tys. zł dofinansowania przyznano Stowarzyszeniu Zamość – 1920, które zorganizować ma wydarzenie „Zamość 1920 – przywrócić w pamięci w następne stulecie…”.

11,5 tyś. zł trafi do Stowarzyszenia „Wszystko gra” na organizację imprezy „Wszystko gra 2021”.

Dotacja w kwocie 10 tyś. zł wesprze organizowane przez Stowarzyszenie „Turystyka z pasją” przedsięwzięcie pod nazwą „Lato z pasją”.

Chór Ziemi Zamojskiej „CONTRA” dostanie 6 tyś. zł na przygotowanie „XI Roztoczańskiego Koncertu Kolęd i Pastorałek”.

5,5 tyś zł trafi do Stowarzyszenia Kultura dla Zamościa i zostanie przeznaczone na organizację VII Przeglądu Fotografii Zamojskiej. Dodatkowo to samo Stowarzyszenie otrzyma też 3 tys. zł, które przeznaczy na Zamojską Galerię Fotografii „Galeria Mała”.

Stowarzyszenie „Jesteśmy z Tobą – Bądź z Nami” otrzyma natomiast 5 tys. zł, które wspomogą organizację XVI Przeglądu Muzyki Wojskowej i Patriotycznej – Niepodległa 2021.

 

 

 

 

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments