Stowarzyszenie “Krok za krokiem” upamiętniło Narodowe Święto Węgier

0
589

15 marca to jedno z najważniejszych świąt narodowych na Węgrzech. Tego dnia, Węgrzy upamiętniają zryw niepodległościowy – Powstanie Węgierskie z lat 1848–1849. Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym “Krok za krokiem” w Zamościu zawsze pamięta o tym ważnym dla Narodu Węgierskiego dniu i świętuje go w sposób szczególny.

W tym roku uczniowie Zespołu Szkół “Krok za krokiem” wspólnie z nauczycielami przypomnieli sobie wydarzenia z 1848 roku, przygotowali węgierskie i polskie flagi oraz wykonali układ taneczny do utworu Johannesa Brahmsa “Taniec Węgierski” nr 5.

Ponadto, w poniedziałek 15 marca delegacje Stowarzyszenia Krok za krokiem oraz Urzędu Miasta Zamościa złożyły wieńce pod tablicą pamiątkową przy ulicy Piłsudskiego, upamiętniającą inny bohaterski zryw narodu węgierskiego z 1956 roku. Kwiaty złożyła Maria Król Przewodnicząca Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym Krok za Krokiem w Zamościu, a w imieniu Prezydenta Miasta Zamość Dyrektor Wydziału Kultury i Sportu Piotr Orzechowski.

 

Poprzedni artykułBezpłatne USG brzucha, tarczycy i badanie przezciemiączkowe u dzieci
Następny artykuł10 – latek wjechał quadem wprost pod BMW
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments