Zamość zawiesza współpracę z Tarnopolem. Powodem uhonorowanie dowódcy UPA przez ukraińskie miasto

2
466

Prezydent Miasta Zamość Andrzej Wnuk wydał oświadczenie, w którym informuje o zawieszeniu wszelkich stosunków na niwie samorządowej z władzami Tarnopola.

Jest to reakcja na nadanie tamtejszemu stadionowi imienia Romana Szuchewycza, dowódcy Ukraińskiej Powstańczej Armii (UPA), odpowiedzialnej za masowe mordy Polaków w czasie II wojny światowej.

Jak czytamy w oświadczeniu – Miasto Zamość rezygnuje także z realizacji, wartego 68.713, 50 euro, projektu pod nazwą “Wspólna historia dwóch miast – Tarnopola i Zamościa”, na który przyznane zostało dofinansowanie z środków unijnych. “Projekt ten miał na celu promowanie wspólnej historii obu miast i narodów. W obecnej sytuacji taka współpraca nie jest możliwa.” – stwierdza Prezydent Andrzej Wnuk.

Poniżej publikujemy treść oświadczenia.

osiwiadczenie tarnopol 2021 Zamość zawiesza współpracę z Tarnopolem. Powodem uhonorowanie dowódcy UPA przez ukraińskie miasto

Poprzedni artykułZAMOŚĆ: Panowie popływają za darmo.
Następny artykułTBS o inwestycji na Wyszyńskiego. Publikujemy OŚWIADCZENIE Spółki
Subscribe
Powiadom o
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Zamościanin

Decyzja słuszna. Szkoda tylko, że nie przeszkadza naszemu Prezydentowi stać ramię w ramię ze sztandarami ONR, czyli organizacji faszystowskiej!

Łukasz
Reply to  Zamościanin

A co to jest faszyzm?