19 – latek ukradł pieniądze i kartę bankomatową

0
318

Policjanci ustalili podejrzanego, który z portfela mieszkańca gminy Szczebrzeszyn ukradł pieniądze oraz kartę bankomatową, a później przy jej użyciu z bankomatu wypłacił 6 tysięcy złotych. 19-latek usłyszał już zarzuty. Odpowie za kradzież oraz włamanie na konto poprzez przełamanie zabezpieczeń informatycznych karty płatniczej. Ze swojego postępowania wytłumaczy się przed sądem.

Kilka tygodni temu policjanci ze Szczebrzeszyna otrzymali zgłoszenie o kradzieży pieniędzy oraz karty bankomatowej. Pokrzywdzony mieszkaniec gminy Szczebrzeszyn zgłaszając przestępstwo powiedział, że z portfela, który pozostawił w kieszeni spodni roboczych zniknęły pieniądze w kwocie 2 tysięcy złotych oraz karta bankomatowa. Następnego dnia po kradzieży poszedł do banku. Chciał unieważnić kartę. Wówczas dowiedział się, że ktoś za pomocą jego karty z bankomatu wypłacił pieniądze w kwocie 6 tysięcy złotych.

Wyjaśnieniem sprawy zajęli się miejscowi policjanci. Prowadzone przez mundurowych postępowanie doprowadziło do ustalenia, kto dokonał kradzieży. Stróże prawa ustalili, że związek z tym przestępstwem ma 19-letni mieszkaniec gminy Szczebrzeszyn. W miniona niedzielę podejrzany został doprowadzony do komisariatu, gdzie usłyszał dwa zarzuty. Kradzieży pieniędzy i karty bankomatowej oraz kradzieży z włamaniem na konto bankowe poprzez przełamanie zabezpieczeń informatycznych karty płatniczej i wypłatę z bankomatu pieniędzy.

Teraz losem 19-latka zajmie się sąd. Za te przestępstwa grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

źródło: KMP Zamość

 

Poprzedni artykuł24 najnowsze oferty staży z PUP Zamość
Następny artykułApel do ozdrowieńców, którzy przeszli COVID-19
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments