Startują “Kilometry Dobra”. LIVE z inauguracji akcji dziś o godz. 10.00

0
200

Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Zamościu oficjalnie rozpocznie dziś 7. edycję Kampanii „Kilometry Dobra”. Transmisję z inauguracji tej charytatywnej akcji będzie można śledzić na Facebookowym profilu PSONI Koło w Zamościu. LIVE rozpocznie się o godz. 10.00. Zachęcamy do oglądania i pomagania.

„Kilometry Dobra” to zapoczątkowana w Polsce międzynarodowa kampania dobroczynna, w której biorą udział fundacje, stowarzyszenia oraz domy dziecka z całej Polski. Akcja trwa 3 miesiące – od marca aż do wielkiego finału w czerwcu (w Zamościu odbywa się on na Rynku Wielkim). Zebrane w trakcie kampanii pieniądze zamieniane są na złotówki, a następnie przyklejane na taśmę klejącą, tworząc w ten sposób symboliczne „kilometry dobra”. 44 monety o nominale 1 zł ułożone w jednym ciągu tworzą 1 metr.

Cel zbiórki:

W roku 2021 cel przyświecający Kampanii “Kilometry Dobra” w Zamościu to dofinansowanie adaptacji i remontów budynków Stowarzyszenia oraz działań prowadzonych w placówkach Stowarzyszenia na rzecz dzieci i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie.

Czym zajmuje się Stowarzyszenie?

PSONI Koło w Zamościu działa na rzecz osób niepełnosprawnych intelektualnie i ich rodzin. W ramach Stowarzyszenia prowadzony jest Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy, w którym dzieci i młodzież z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym, znacznym i  głębokim ze sprzężeniami realizują obowiązek szkolny. W OREW realizowane są również zajęcia Wczesnego Wspomagania Rozwoju Dziecka. Osoby dorosłe mogą korzystać z Warsztatu Terapii Zajęciowej i Świetlicy Rewalidacyjno – Rehabilitacyjnej. Wsparciem Stowarzyszenia objętych jest 187 osób.

Dołóż swoją złotówkę i pomóż ułożyć „Kilometry Dobra”

Cel stowarzyszenia PSONI Koło w Zamościu można wesprzeć wpłacając środki za pośrednictwem strony: www.kilometrydobra.pl/psoni-kolo-w-zamosciu/

Gorąco do tego zachęcamy!

 

rozpoczacie kilometraw dobra Startują

Poprzedni artykułPożar budynku mieszkalnego
Następny artykułKoszmarny wypadek. Sarna wpadła do auta, poważnie raniąc kierowcę
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments