PKP LHS rozszerza wieloletnie partnerstwo z Roztoczańskim Parkiem Narodowym

0
244

PKP LHS blisko natury! Spółka wspiera projekt wykorzystania wód opadowych w Roztoczańskim Parku Narodowym

PKP LHS rozszerza wieloletnie partnerstwo z Roztoczańskim Parkiem Narodowym (RPN), wspierając walkę z negatywnymi skutkami zmian klimatycznych. Spółka przekaże środki finansowe na badania naukowe, dokumentację techniczną oraz instalację do gromadzenia i uzdatniania wody deszczowej. 

W osadzie Florianka powstanie system do gromadzenia oraz wykorzystania wód opadowych do pojenia koników polskich. Zanim woda trafi do zwierząt zostanie przebadana laboratoryjnie. Wsparcie PKP LHS pozwoli współfinansować zakup urządzeń do gromadzenia i uzdatniania wody.

– Spółka PKP LHS od lat włącza się w działania na rzecz przyrody, m.in. podczas corocznych akcji sprzątania terenów objętych ochroną. Rozszerzenie partnerstwa o współpracę na rzecz walki ze skutkami zmian klimatycznych to kolejny krok wynikający z polityki społecznej odpowiedzialności biznesu prowadzonej przez Spółkę. Czujemy się współodpowiedzialni za promowanie rozwiązań, które chronią przyrodę – mówi Zbigniew Tracichleb, Prezes Zarządu PKP Linia Hutnicza Szerokotorowa. 

Wsparcie projektu będzie również wypełnieniem procedowanej przez Rząd tzw. specustawy suszowej, która ma m.in. wspierać budowę zbiorników na deszczówkę oraz działań zmierzających do oszczędzania wody.

Roztoczański Park Narodowy to jeden z cenniejszych przyrodniczo obszarów chronionych na terenach naszego kraju. Zachodzące zmiany klimatyczne sprawiły, że obszar ten sukcesywnie się odwadnia. Wzrost temperatury, zmniejszenie ilości opadów oraz ich niekorzystny rozkład w ciągu roku sprawił, że poziom wód gruntowych obniżył się aż o 1,5 metra. Wychodząc naprzeciw tym niekorzystnym zmianom w środowisku Roztoczański Park Narodowy szuka pomysłów na racjonalne wykorzystanie wód opadowych dla potrzeb hodowli zachowawczej konika polskiego we Floriance – mówi Andrzej Wojtyło, Dyrektor Roztoczańskiego Parku Narodowego.

 

 zdjecie nr 3 podpisanie umowy pkp lhs rpn PKP LHS rozszerza wieloletnie partnerstwo z Roztoczańskim Parkiem Narodowym zdjecie nr 2 podpisanie umowy pkp lhs rpn PKP LHS rozszerza wieloletnie partnerstwo z Roztoczańskim Parkiem Narodowym zdjecie nr 1 podpisanie umowy pkp lhs rpn PKP LHS rozszerza wieloletnie partnerstwo z Roztoczańskim Parkiem Narodowym

Poprzedni artykułKomunikat rzecznika policji: Pożar tartaku w gminie Zamość (mamy zdjęcia)
Następny artykułPożar budynku mieszkalnego
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments