Poważny wypadek na krajowej 17. Zderzenie skody z dostawczym iveco. Są ranni

0
455
fot. KMP Zamość

Kierujący skodą podczas omijania stojącego na jezdni audi stracił panowanie nad samochodem, zjechał na przeciwny pas ruchu i zderzył się z dostawczym iveco. Po zderzeniu samochodów 39-letni kierujący skodą oraz trzej pasażerowie osobówki z obrażeniami ciała trafili do szpitali. Do wypadku doszło na krajowej drodze numer 17 w miejscowości Podkrasne (gmina Stary Zamość). Szczegółowy przebieg zdarzenia wyjaśniają policjanci.

Do wypadku doszło wczoraj tuż przed godziną 14:00 w miejscowości Podkrasne  na Drodze Krajowej numer 17. Ze wstępnych ustaleń policjantów, którzy pracowali na miejscu wypadku wynika, że w stronę Zamościa jechał kierujący skodą. Zamierzał ominąć stojące na jezdni audi, którego kierowca zatrzymał się, aby skręcić w lewo. Podczas tego manewru kierujący skodą zjechał na prawe pobocze, wpadł w poślizg i stracił panowanie nad pojazdem. Następnie zjechał na przeciwny pas ruchu, gdzie zderzył się z jadącym w kierunku Lublina dostawczym samochodem marki Iveco.

Po zderzeniu samochodów kierujący skodą, 39-latek z gminy Izbica, oraz trzej pasażerowie osobówki w wieku 30, 35 i 46 lat zostali przewiezieni do szpitali. Jeden z nich 30-latek helikopterem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego został przetransportowany do szpitala w Lublinie.

Policyjne badanie trzeźwości wykazało, że kierujący skodą oraz kierowca iveco, 40-latek z Krasnegostawu, byli trzeźwi.

W czasie, gdy na miejscu wypadku lądował helikopter droga była zablokowana, później gdy przez kilka godzin pracowały tam służby ratunkowe ruch był utrudniony i odbywał się wahadłowo.

Na miejscu wypadku pracowali policjanci z dochodzeniówki wraz z technikiem kryminalistyki. Wykonali oględziny, zabezpieczali ślady, przesłuchali świadków. Wykonane przez policjantów czynności oraz prowadzone postępowanie pozwoli na ustalenie szczegółowego przebiegu i okoliczności wypadku.

źródło: KMP Zamość

Poprzedni artykułWychodził z sądu, został zatrzymany z dopalaczami
Następny artykułPowalczą o indeksy AGH
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments