Pędził bimber i znęcał się nad żoną

0
767

Policjanci z Krasnobrodu zatrzymując 56-latka podejrzanego o znęcanie się nad osobą najbliższą w jego domu ujawnili nielegalną produkcje alkoholu. Funkcjonariusze zabezpieczyli dwa 120 litrowe pojemniki z tzw. „zacierem”, drewniane beczki wypełnione gotowym już bimbrem oraz urządzenia do produkcji alkoholu. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Ze swojego postępowania wytłumaczy się w sądzie.

W miniony weekend do policjantów przyszła 53-letnia mieszkanka gminy Adamów i poprosiła o pomoc. Powiedziała, że jej mąż będąc po alkoholu awanturuje się, wyzywa ją, poniża, krytykuje i wygania z domu. W czasie awantur dochodziło też do szarpania pokrzywdzonej i bicia po całym ciele. Po jednej z takich awantur w obawie o swoje życie o zachowaniu męża postanowiła powiadomić policjantów.

Policjanci z Krasnobrodu natychmiast pojechali do domu agresora. 56-latek z gminy Adamów podejrzany o fizyczne i psychiczne znęcanie się nad osobą najbliższą trafił do policyjnego aresztu. W czasie zatrzymywania mężczyzny w należących do niego pomieszczeniach gospodarczych policjanci odnaleźli również aparaturę do domowej produkcji alkoholu, dwa 120 litrowe pojemniki z „zacierem” oraz dwie 10 litrowe drewniane beczki z gotowym już bimbrem. Nielegalny alkohol i akcesoria do jego produkcji zostały zabezpieczone.

Wczoraj 56-latek usłyszał dwa prokuratorskie zarzuty – znęcania się psychicznego i fizycznego nad osobą najbliższą oraz wytwarzania alkoholu etylowego bez wymaganego wpisu do rejestru producentów. Prokurator przychylił się do wniosku policjantów z Krasnobrodu i zdecydował o policyjnym dozorze wobec 56-latka, nałożył na podejrzanego także zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej oraz nakaz opuszczenia domu, w którym wspólnie mieszkali. – informuje Dorota Krukowska- Bubiło, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Zamościu.

Policjantka podkreśla, że używanie przemocy zarówno fizycznej, jak i psychicznej wobec osób najbliższych jest zabronione. Jeśli ktoś łamie ten zakaz musi liczyć się z konsekwencjami karnymi. Zgodnie z kodeksem karnym znęcanie się nad osobą najbliższą jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności do lat 5. Natomiast za nielegalny wyrób alkoholu bez wymaganego ustawowo wpisu do rejestru producentów grozi wysoka grzywna, ograniczenie wolności, a nawet kara do roku pozbawienia wolności.

źródło: KMP Zamość

Poprzedni artykułZnalazła portfel z 3 tys. zł. Zaniosła go na policję
Następny artykułWychodził z sądu, został zatrzymany z dopalaczami
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments