Marcowy koncert Namysłowiaków z Łukaszem Krupińskim

0
215
Pianista Łukasz Krupiński. Fotografia: Bruno Fidrych

12 marca o godzinie 19:00 Orkiestra Symfoniczna im. Karola Namysłowskiego w Zamościu wykona pierwszy z dwóch zaplanowanych na marzec koncertów symfonicznych. Namysłowiacy wystąpią z wybitnym polskim pianistą, Łukaszem Krupińskim.

W Sali koncertowej usłyszymy utwory przygotowane na 2 sekcje Orkiestry: sekcję instrumentów smyczkowych oraz dętych drewnianych i waltorni. W 1 części usłyszymy Koncert f-moll op. 21 Fryderyka Chopina. To drugi z koncertów fortepianowych napisany w 1829 roku przez młodego, niespełna 20-letniego kompozytora. 

Wraz z zamojską Orkiestrą 1 część koncertu wykona wybitny polski pianista, Łukasz Krupiński. To absolwent Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie  u prof. Alicji Palety-Bugaj oraz dr Konrada Skolarskiego.  Studia podyplomowe kontynuował w w Hochschule für Music, Theater und Medien w Hanowerze w klasie prof. Arie Vardiego (2017-2018) oraz w Royal College of Music w Londynie u prof. Dmitry Alexeeva (2018-2019).  

Podczas swojej międzynarodowej kariery zwyciężył w wieku konkursach, m.in. na Międzynarodowych Konkursach Pianistycznych w Hanowerze (2015), Aachen (2016) i Goerlitz (2020). Koncertował w kilkunastu państwach, wystąpił dla uczestników Igrzysk Olimpijskich #PyeongChang2018, zagrał z Santander Orchestra pod batutą Lawrenca Fostera. Pełny biogram artystyczny: KLIK.

W części drugiej sekcja instrumentów dętych drewnianych wraz z waltorniami wykona Sinfonię per fiati g-moll włoskiego kompozytora z przełomu XVIII i XIX wieku – Gaetano Donizettiego.

Ze względu na obowiązujące prawo i zapewnienie bezpieczeństwa koncert odbędzie się z ograniczoną liczbą Słuchaczy i zostanie podzielony na 2-części. 

Ze względu na ciągle obowiązujące obostrzenia, pozwalające na działalność artystyczną w ograniczonym zakresie, wielkość Sali koncertowej oraz zapewnienie nam wszystkim bezpieczeństwa podajemy poniższe zasady i informacje techniczne, ktore decyzją Dyrekcji Orkiestry będa obowiązywać w odniesieniu do koncertu symfonicznego 12 marca 2021 roku: 

  • W koncercie będzie mogło uczestniczyć 50 Słuchaczy. Każda z osób będzie miała obowiązek zasłonięcia ust i nosa przebywając we wszystkich pomieszczeniach Orkiestry;
  • Nie będą uwzględniane rezerwacje, wskazania preferowanych miejsc ani zaproszenia VIP, które standardowo były możliwe do realizacji poza czasem epidemii;
  • Bilety w jednolitej cenie 30 złotych są do nabycia tylko i wyłącznie w formie on-line za pośrednictwem strony: https://bit.ly/LukaszKrupinskiZamosc;
  • Obowiązkowe oświadczenia zdrowotne będą wypełniane w formie elektronicznej. Potwierdzenie zamówienia biletu oraz szczegóły wypełnienia oświadczenia otrzyma każda z osób kupujących bilet na adres e-mail podany przy procedurze zakupu;
  • Zostaną przygotowane miejsca obok każdego krzesła do pozostawienia okrycia wierzchniego;
  • Każdy ze Słuchaczy zajmie miejsce wskazane przez obsługę, które zapewni zachowanie odpowiedniego odstępu.

Zachowanie powyższych zasad pozwoli wypełnić wymogi prawa dotyczące działalności kulturalnej podczas stanu epidemii oraz możliwie zminimalizować ryzyko.  

Koncert odbędzie się w piątek, 12 marca o godzinie 19:00, jednocześnie prosimy o przybycie odpowiednio wcześniej, by móc zająć dogodne miejsce na Sali koncertowej. Pomocy w zakupie biletu przez Internet oraz wyjaśnień dotyczących szczegółów technicznych koncertu będzie udzielał: Bartłomiej Wojnarowski, tel. kom. 508 940 084, e-mail: [email protected]

Przepraszamy za niedogodności i serdecznie zapraszamy na koncert. 

– materiał nadesłany

Poprzedni artykułNowe respiratory transportowe od Caritas dla szpitala “papieskiego”
Następny artykułZnalazła portfel z 3 tys. zł. Zaniosła go na policję
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments