Gutek w 10-ce

0
607
fot. SP nr 10 w Zamościu

Nowe sposoby nauki – czemu nie? Uczniowie klas 1-3 Szkoły Podstawowej nr 10 w Zamościu mają taką możliwość, w ramach innowacji „Gutek”, obejmującej: programowanie, uczenie się, gotowanie, tworzenie, eksperymentowanie i kodowanie.

Wdrażane są tu nowe, efektywne sposoby uczenia się „Jak się uczyć, żeby się nauczyć?”. Uczniowie wykonują notatki graficzne, harmonijkowe książeczki o samogłoskach, zakładają leporello – harmonijkowe książki na temat sposobów uczenia się. Na mapach myśli zapisują, co pomaga, a co przeszkadza w uczeniu się. Poznają technikę haków, jako sposobu na zapamiętywanie sekwencji wyrazów, sposób na naukę tabliczki mnożenia na palcach oraz kodowanie. Podczas zajęć komputerowych, w interesujący sposób, poszerzają swój zasób słownictwa, tworząc chmury wyrazowe w programie WordArt, poznają także elementy programowania na m-botach. 

W SP 10 jest też czas na rozwijanie zainteresowań kulinarnych i plastycznych. Dzieci samodzielnie wykonują dekoracje do inscenizacji, pieką ciasteczka i przygotowują ekologiczne owocowe soki. Mali kucharze nie tylko uczą się łączenia poszczególnych składników i przygotowywania zdrowych posiłków, dbają również o bezpieczeństwo podczas pracy, higienę i współpracę w grupie. Przy okazji poznają też podstawowe zasady savoir-vivre przy stole. 

– Innowacyjne metody nauki bardzo podobają się uczniom, wzbudzają duże zainteresowanie i zaangażowanie z ich strony – mówią nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej zamojskiej 10-tki. Do tej pory poznali oni zaledwie kilka sposobów, a pomocny „Gutek” ma w zanadrzu jeszcze wiele atrakcyjnych zadań przygotowanych dla naszych uczniów, w ramach zajęć lekcyjnych oraz zajęć rozwijających kreatywność. Bardzo cieszymy się, że stosowane przez nas nowe techniki nauki odnoszą pożądany skutek, a dzieci w łatwy i przyjemny dla nich sposób mogą przyswajać wiedzę oraz rozwijać swoje zdolności i zainteresowania. 

-materiał nadesłany

Poprzedni artykułZAMOŚĆ: Dzień Kobiet w kinie. Co zobaczymy na ekranie?
Następny artykułBez operacji w USA Kubuś po prostu się udusi! Zrozpaczona mama chłopca prosi o pomoc
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments