Nie ma pieniędzy ani koparki. Małżeństwo oszukane podczas zakupów w sieci

0
474

36-latka na internetowych zakupach straciła ponad 12 tysięcy złotych. Była to połowa kwoty za koparko – ładowarkę, którą zgodnie z umową wraz z mężem wpłacili na konto sprzedawcy. Po przelaniu pieniędzy dowiedzieli się, że maszyna utknęła na granicy i muszą wpłacić pozostałą cześć jej wartości. Wówczas zdecydowali się zrezygnować z zakupu. Sprzedawca obiecał zwrócić im pieniądze, jednak słowa do dzisiaj nie dotrzymał.

Do zamojskiej komendy zgłosiła się 36-letnia mieszkanka gminy Skierbieszów i powiadomiła, że została oszukana podczas zakupu koparko – ładowarki. Pokrzywdzona opowiadając jak doszło do oszustwa powiadomiła, że pod koniec grudnia wraz z mężem chcieli kupić koparko – ładowarkę. Przeglądając ogłoszenia w sieci zainteresowali się jedną z ofert. Nawiązali kontakt ze sprzedającym, który potwierdził aktualność oferty. Całkowity koszt koparko – ładowarki z dowozem przez firmę przewozową miał wynieść 22 tysiące złotych. Po telefonicznych uzgodnieniach z przedstawicielem firmy otrzymali umowę sprowadzenia maszyny. Warunkiem realizacji zamówienia było dokonanie wpłaty kwoty ponad 12 tysięcy złotych. 36-latka wraz z mężem spełnili warunki umowy, na wskazane konto przelali pieniądze. Po kilku dniach otrzymali informację od sprzedającego, że koparka utknęła na granicy i żeby mogła do nich dotrzeć muszą zapłacić pozostałą cześć jej wartości. To wzbudziło już ich podejrzenia. Nie zdecydowali się na kolejną wpłatę. Po wymianie korespondencji ze sprzedawcą postanowili odstąpić od umowy. Sprzedawca zgodził się informując, że zwróci im pieniądze na konto. Czekali kilka tygodni, jednak do dzisiaj nie otrzymali pieniędzy, nie dotarła do nich również koparko – ładowarka, a sprzedawca zerwał z nimi kontakt.

Sprawę wyjaśniają policjanci zamojskiej komendy i apelują o zachowanie zdrowego rozsądku i ostrożności podczas robienia zakupów za pośrednictwem sieci. Zapłacenie za towar i nieotrzymanie go to oszustwo, za które kodeks karny dla nieuczciwych sprzedawców przewiduje karę nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

żródło: KMP Zamość

Poprzedni artykułWpadł, gdy odbierał od starszej kobiety 140 tys. zł
Następny artykułZUS: Emerytury i renty rosną o ponad 4 proc.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments