Przejażdzka czterech nietrzeźwych mężczyzn. Skasowane audi, ford i słup energetyczny

0
338

Uderzeniem w słup energetyczny i zderzeniem z fordem zakończyła się jazda audi dla czterech mężczyzn, którzy wybrali się na przejażdżkę z promilami w organizmie. Kiedy na miejsce kolizji przyjechali policjanci, żaden z nich nie przyznawał się do kierowania autem. Policjanci ustalili, że samochodem kierował 25 latek z Krasnegostawu, który nie dość, że miał prawie 0,6 promila alkoholu, to nie posiada także uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.

68 181698 Przejażdzka czterech nietrzeźwych mężczyzn. Skasowane audi, ford i słup energetyczny

Dyżurny krasnostawskich policjantów w piątkowy wieczór otrzymał zgłoszenie o kolizji dwóch samochodów osobowych w miejscowości Izbica.  Ze zgłoszenia wynikało, że jeden z pojazdów miał uderzyć w słup energetyczny. Kiedy funkcjonariusze dojechali na miejsce, zastali czterech mężczyzn znajdujących się przy uszkodzonym audi. Żaden z nich nie przyznawał się do kierowania pojazdem. Jak wykazało badanie policyjnym alkomatem, byli nietrzeźwi. Mieli od 0,6 do ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Wszyscy zostali zatrzymani.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń, kierowca audi nie dostosował prędkości jazdy do warunków panujących na drodze, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w słup energetyczny. Następnie odbił się i doprowadził do zderzenia z osobowym fordem, którym podróżowały trzy osoby. Zarówno kierowcy pojazdu, którym był 21-latek z Zamościa jak  i pasażerom, nic się nie stało.

Mężczyźni, którzy jechali audi również nie odnieśli poważnych obrażeń w wyniku tego zdarzenia. W trakcie dalszych czynności policjanci ustalili, że audi kierował 25 – letni mieszkaniec Krasnegostawu, który miał prawie 0,6 promila alkoholu w organizmie. Jak się okazało po sprawdzeniu w policyjnych bazach, mężczyzna nie posiada także uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.

25 – latek usłyszał już zarzut prowadzenia pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości. Teraz grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności. Będzie również odpowiadał za spowodowanie niebezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz prowadzenie pojazdu bez wymaganych uprawnień.

Źródło: KMP Krasnystaw, młodszy aspirant Jolanta Babicz

Poprzedni artykułNarkobiznes w Miączynie – zatrzymany 27-latek (zdjęcia)
Następny artykułNajnowsze oferty pracy w Zamościu i okolicy
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments