Kolejne oszustwo metodą na BLIK’a

0
249
zdjęcie ilustracyjne, Pixabay

Oszustwo „na BLIK-a” to coraz bardziej popularna metoda działania przestępców, którzy wyłudzają pieniądze. Większość tego typu przestępstw zaczyna się od przejęcia czyjegoś konta na portalu społecznościowym. Przekonał się o tym wczoraj kolejny mieszkaniec Biłgoraja. Policja apeluje o zachowanie czujności. Nasza roztropność może uchronić nas przed utratą pieniędzy.

Wczoraj do biłgorajskich policjantów zgłosił się 31-letni mieszkaniec Biłgoraja. Mężczyzna poinformował, że nieznana mu osoba przejęła jego konto na popularnym komunikatorze i rozsyłała wiadomości do jego znajomych o pomoc w opłaceniu zamówienia. Na wiadomość zareagowała koleżanka mężczyzny, która przekazała mu kod BLIK i straciła 300 złotych.

Policja przypomina, że proceder oszustw na BLIK staje się co raz bardziej popularny. Oszuści włamują się na konto społecznościowe i podszywają się pod osobę znajomą. Następnie wysyłają wiadomość, że pilnie potrzebują finansowego wsparcia obiecując oczywiście zwrot pieniędzy. Proponują łatwy sposób przelania wskazanej kwoty – wystarczy zalogować się do swojego banku i w aplikacji wygenerować kod do płatności telefonem i przesłać go podszywającemu się pod „znajomego” oszustowi. Przekazany kod wystarczy, aby natychmiast wypłacić pieniądze z bankomatu.

źródło: KPP Biłgoraj

 

Poprzedni artykuł“Zasłona” – wystawa malarstwa Agnieszki Żak- Biełowej
Następny artykułAktywna wiosna z dzieckiem na rowerze!
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments