Gm. Adamów: Pożar strawił garaż wraz z wyposażeniem

0
254
fot. PSP Zamość

We wtorek 23 lutego, przed godz. 6 rano w miejscowości Adamów, doszło do pożaru drewnianego garażu. Do zdarzenia zostały skierowane zastępy PSP oraz pobliskie OSP. 

Po dojeździe pierwszych zastępów z OSP Potoczek i OSP Suchowola stwierdzono, że pożarem w całości objęty był garaż, zagrożona była drewniana stodoła, która przylegała do palącego się budynku. Strażacy po odłączeniu energii elektrycznej (w tablicy rozdzielczej) podali dwa prądy wody na palący się budynek. Po dojeździe kolejnych zastępów, podano dwa kolejne prądy wody, z których jeden w obronie zagrożonej stodoły. Wodę do pożaru w ilości około 60 m3 dowożono z miejscowości Potoczek. – relacjonuje Andrzej Szozda, rzecznik prasowy KM PSP w Zamościu

Spaleniu uległ garaż wraz wyposażeniem tj.: spawarka, piła stołowa, strugarka, pilarka do drewna, śrutownik i kosiarka do trawy. Prawdopodobną przyczyną pożaru mogło być zwarcie w instalacji elektrycznej. Wstępne straty oszacowano na kwotę 35 tys. zł.   

W działaniach trwających niespełna 3 godziny wzięły udział: 2 zastępy z JRG Zamość oraz jednostki Ochotniczej Starzy Pożarnej z miejscowości: Potoczek, Suchowola, Krasnobród, Bondyrz.  

Poprzedni artykułPraca na emeryturze lub rencie? Powiadom ZUS
Następny artykułZamość: Pijany 31 latek wiózł dwójkę dzieci
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments