ZAMOŚĆ: Nagrody za gołębie wręczone [ZDJĘCIA]

0
1227

W minioną sobotę, 20.02.2021 roku odbyło się spotkanie członków Zamojskiego Klubu Hodowców Gołębi Wysokolotnych, podczas którego rozdano nagrody za loty konkursowe gołębi w 2020 roku. 

Gościem wydarzenia był Vice Starosta Powiatu Zamojskiego Pan Witold Marucha i członek Powiatu Zamojskiego Pan Janusz Brzozowski.

W trakcie spotkania Prezes Klubu Pan Janusz Rak wręczył puchary i dyplomy hodowcom gołębi biorącym udział w lotach konkursowych oraz sędziom-obserwatorom lotów w 2020 roku. 

Loty konkursowe odbywały się w kategoriach: „dorosłe stado”, „młode stado” i „najlepszy lotnik”. Rasy gołębi biorące udział w lotach to: zamojskie, roztoczańskie wysokolotne i tiplery zagłębiowskie.

W poszczególnych kategoriach zwyciężyli następujący hodowcy:

– kategoria  „dorosłe stado” w rasie zamojski: Daniel Bartmański z czasem 4.56 h

– kategoria „młode stado”  w rasie zamojski: Adrian Jaremek z czasem 5.42 h

– kategoria „dorosłe stado” w rasie roztoczański wysokolotny: Adam Bartosik z czasem 3.53 h

– kategoria „młode stado”  w rasie roztoczański wysokolotny: Paweł Duda z czasem 5.36 h

– kategoria „młode stado”  w rasie tipler zagłębiowski: Patryk Gawryłow w czasie 3.01 h

– kategoria „najlepszy lotnik” w rasie zamojski dorosły: Daniel Bartmański w czasie 8.23 h

– kategoria „najlepszy lotnik” w rasie zamojski młody: Janusz Rak w czasie 7.44 h

– kategoria „najlepszy lotnik” w rasie roztoczański wysokolotny dorosły: Andrzej Gazda w czasie 4.46 h

– kategoria „najlepszy lotnik” w rasie roztoczański wysokolotny młody: Paweł Duda w czasie 6.38 h

– kategoria „najlepszy lotnik” w rasie tipler zagłębiowski młody: Patryk Gawryłow w czasie 3.10 h

Bardzo gorąco podziękujemy naszym kolegom hodowcom, obserwatorom lotów konkursowych za poświęcony czas i duże zaangażowanie w rozwój Zamojskiego Klubu Hodowców Gołębi Wysokolotnych w Zamościu.

A w szczególności kol. Markowi Stawarskiemu kierownikowi lotów w Zamojskim Klubie, a także Panom: Mariuszowi Wójtowiczowi,  Dariuszowi Krawczukowi, Mirosławowi Bigosowi, Marcinowi Dudzie, Piotrowi Woroneckiemu, Jackowi Mielechowi, Krzysztofowi Być, Łukaszowi Madejewskiemu, Hubertowi Sędłakowi, Wojciechowi Kudybie,  Jackowi Dubajowi, Jerzemu Olszakowi, Dominikowi Soszka,  Leonowi Klimczukowi, Józefowi Chabrosowi i Sławomirowi Madejowi.

Podziękowaliśmy kol. Mirosławowi Łopuszańskiemu za promocję i piękną hodowlę gołębi rasy zamojski.

Miło nam było poinformować, że gołębie dwóch naszych hodowców ustanowiły nowe rekordy Polski: Kol. Daniel Bartmański w dniu 28-06-2020 roku  gołębiami  zamojskimi dorosłymi z czasem 4.56 h  i  Kol. Paweł Duda  w dniu 26-07-2020 roku gołębiami roztoczańskimi wysokolotnymi z czasem 5.36 h.

Żłożyliśmy serdeczne podziękowanie Panom: Zdzisławowi Jakubanisowi i Markowi Kolinskiemu za ogromny wkład pracy w promocję gołębi ras zamojskich i roztoczańskich wysokolotnych, oraz Zamojskiego Klubu i Stowarzyszenia w prasie i mediach społecznościowych. 

Podziękowaliśmy także Starostwu Powiatowemu w Zamościu za ufundowanie pucharów, Panom: Staroście Powiatu Zamojskiego Stanisławowi Grześko, Vice-Staroście Witoldowi Marusze i członkowi Zarządu Powiatu  Januszowi Brzozowskiemu .

Podziękowaliśmy również Prezesowi Zamojskiego Klubu Hodowców Gołębi Wysokolotnych Januszowi Rakowi za poświęcony czas w  rozwój Klubu i promocję hodowli  gołębi ras zamojskich i roztoczańskich wysokolotnych w Polsce.

Po więcej informacji i szczegółową listę zwycięzców w lotach konkursowych oraz relację fotograficzną z wydarzenia, zapraszamy na stronę związku: www.golebie-zamosc.pl

                                                   

– Edward Wasil

Prezes Zamojskiego Stowarzyszenia Hodowców Gołębi Rasowych i Drobiu Ozdobnego w Zamościu

Poprzedni artykułZAMOŚĆ: Ukradli alkohol i zaatakowali pracowników sklepu
Następny artykułAwanse z okazji Święta Służby Więziennej w ZK Zamość
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments