Citroenem wjechał pod nadjeżdżający szynobus

0
230

25-letni kierujący citroenem na niestrzeżonym przejeździe kolejowym wjechał pod nadjeżdżający szynobus. Na szczęście mężczyźnie nic się nie stało, nie ucierpieli również pasażerowie szynobusu. Do zdarzenia doszło w miejscowości Siedliska Kolonia (powiat zamojski)

Do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło wczoraj w godzinach popołudniowych na przejeździe kolejowym w miejscowości Siedliska Kolonia (gmina Zamość). Według ustaleń pracujących na miejscu zdarzenia policjantów z ruchu drogowego zamojskiej komendy kierujący osobowym citroenem przejeżdżając przez niestrzeżony, oznakowany przejazd kolejowy nie zachował należytej ostrożności i wjechał pod nadjeżdżający szynobus.

Za kierownicą osobówki siedział 25-letni mieszkaniec Zamościa. Na szczęście z kolizji wyszedł bez obrażeń. Nic się nie stało także pasażerowi podróżującemu z 25-latkiem, maszyniście oraz pasażerom szynobusu. Uszkodzone zostały jedynie pojazdy.

Policyjne badanie alkomatem wykazało, że 25-latek był trzeźwy. Trzeźwy był także 28-letni maszynista. Przyczyną kolizji było nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu szynobusowi przez kierującego osobówką. Za popełnione wykroczenie drogowe 25-latek został ukarany mandatem karnym.

Zbliżając się do przejazdu kolejowego zawsze zachowaj ostrożność i nie ignoruj znaku STOP. Zatrzymaj się i dla bezpieczeństwa własnego oraz przewożonych pasażerów upewnij się czy po torach nie jedzie pociąg. Droga hamowania pociągu jest znacznie dłuższa niż samochodu, maszynista nie może natychmiast zatrzymać rozpędzonej maszyny. Dlatego reaguj na STOP – zatrzymaj się i bezpiecznie wróć do bliskich.

Źródło: KMP Zamość, starszy aspirant Dorota Krukowska – Bubiło

361 181395 Citroenem wjechał pod nadjeżdżający szynobus 361 181394 Citroenem wjechał pod nadjeżdżający szynobus

Poprzedni artykułTrwa Pizza Festival. Biorą w nim udział także zamojskie lokale
Następny artykułMamy w Zamościu kolejnego nowego policjanta
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments