22-latki wysyłały ludziom śmieci

0
295
Fot. Policja

Zamojscy policjanci ustalili dwie kobiety podejrzane o oszustwa internetowe. Obie 22-letnie oferowały do sprzedaży ekspresy do kawy ale zamiast nich wysyłały śmieci. Policjanci do walki z przestępczością gospodarczą zamojskiej komendy ustalają kolejne osoby, które straciły pieniądze przez przestępczą działalność 22-latek.

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą zamojskiej komendy, w trakcie prowadzonego dochodzenia ustalili osoby podejrzane o oszustwa internetowe. Okazało się, że tym przestępczym procederem zajmowały się dwie 22-latki z powiatu krośnieńskiego i strzyżowskiego. Jak ustalili śledczy, kobiety w bieżącym miesiącu, za pośrednictwem jednego z portali internetowych, oferowały do sprzedaży ekspresy do kawy różnych marek. Podejrzane działając wspólnie i w porozumieniu posługiwały się fikcyjnymi danymi. Atrakcyjna cena oscylująca w granicach kilkuset złotych była argumentem, który przyjmowali kupujący. Od zainteresowanych kupnem osób pobierały pieniądze. Po wpływie środków na konto, wysyłały kupującym przesyłkę z bezwartościowymi przedmiotami. Swoim niezgodnym z prawem działaniem spowodowały starty finansowe u trzech pokrzywdzonych w łącznej kwocie blisko 800 złotych, a dwoje pokrzywdzonych próbowały oszukać.

Dzięki współpracy z policjantami z województwa podkarpackiego kobiety zostały zatrzymane. Wczoraj usłyszały 5 zarzutów w tej sprawie. Prokurator z Prokuratury Rejonowej w Zamościu na wiosek zamojskich policjantów zdecydował, że obie 22-latki do rozprawy pozostaną pod policyjnym dozorem, mają również zakaz opuszczania kraju.

Prowadzone przez funkcjonariuszy postępowanie ma charakter rozwojowy. Policjanci do walki z przestępczością gospodarczą zamojskiej komendy ustalają kolejne osoby, które straciły pieniądze przez przestępczą działalność 22-latek. Zgodnie z przepisami kodeksu karnego przestępstwo oszustwo zagrożone jest karą do 8 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KMP Zamość, starszy aspirant Dorota Krukowska – Bubiło

Poprzedni artykułMamy w Zamościu kolejnego nowego policjanta
Następny artykułZAMOŚĆ: Ukradli alkohol i zaatakowali pracowników sklepu
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments