ZAMOŚĆ: 77-latka potrącona na przejściu dla pieszych

0
324
fot. KMP Zamość

77-letnia kobieta przechodząc przez przejście dla pieszych na ulicy Partyzantów w Zamościu została potrącona przez kierującą daewoo. Po tym karetka pogotowia przewiozła ją do szpitala. Na szczęście 77-latka poza niegroźnymi potłuczeniami nie odniosła poważniejszych obrażeń. Spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym dla 43-letniej kierującej daewoo zakończyło się mandatem karnym. 

O zdarzeniu z udziałem pieszej dyżurny zamojskiej komendy został powiadomiony w środę (17.02) po godzinie 17:30. Doszło do niego w Zamościu na ulicy Partyzantów. Policjanci z ruchu drogowego, którzy pracowali na miejscu kolizji ustalili, że kierująca daewoo jechała od strony Nowego Miasta w kierunku zamojskiej starówki. Będąc na wysokości przejścia dla pieszych potrąciła idąca po pasach 77-letnią mieszkankę Zamościa.

Pieszą załoga karetki pogotowia przewiozła do szpitala. Po wykonanych badaniach na szczęście okazało się, że 77-latka poza niegroźnymi potłuczeniami nie odniosła poważniejszych obrażeń. Policyjne badanie alkomatem wykazało, że kierująca daewoo 43-latka z powiatu tomaszowskiego była trzeźwa. Trzeźwa była także 77-latka. Za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym kierująca daewoo otrzymała mandat karny.

Policjanci apelują o ostrożność w okolicach przejść dla pieszych, zwłaszcza, gdy padający śnieg znacznie ogranicza widoczność i powoduje, że droga staje się śliska.

źródło: KMP Zamość

Poprzedni artykułRejestracja na USG brzucha trwa – liczba miejsc jest ograniczona
Następny artykułZAMOŚĆ: Więźniowie walczą ze śniegiem [ZDJĘCIA]
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments