ZAMOŚĆ: Dom Pomocy Społecznej przy ul. Kresowej coraz bliżej.

0
1584
grafika: SPDN "Krok za krokiem" w Zamościu

17.02.2021 r. był ważnym dniem dla Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym “Krok za Krokiem w Zamościu. W tym dniu podpisano umowę z wykonawcą długo wyczekiwanej i bardzo potrzebnej inwestycji – budowy Domu Pomocy Społecznej przy ul. Kresowej 24.

Umowa została zawarta pomiędzy Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym Krok za krokiem w Zamościu (Inwestor) a LIDERTECH Sp z o.o. (Wykonawca). Wartość robót to 5 602 350,00 brutto. Planowane zakończenie inwestycji to czerwiec 2022 r.

Roboty budowlane realizowane są w ramach projektu “Pogranicze Równych Szans” dofinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Współpracy Transgranicznej “Polska – Białoruś – Ukraina 2014 – 2020”.

Przypomnijmy, że budowa Domu Pomocy Społecznej przy ul. Kresowej to drugi etap większej inwestycji, polegającej na utworzeniu Kompleksu Terapeutyczno – Opiekuńczego dla dorosłych osób z niepełnosprawnościami pn. „Rodzinny Dom”. W pierwszej kolejności powstał Warsztat Terapii Zajęciowej. W ramach drugiego etapu – do istniejącego obiektu dobudowany zostanie dom pomocy społecznej, gdzie będą mogły zamieszkać osoby, które znajdują się w wyjątkowo trudnej sytuacji. Mowa tu o osobach dorosłych, które z powodu swojej ciężkiej niepełnosprawności nie są zdolne do samodzielnego życia, a na opiekę swoich starszych i schorowanych rodziców wkrótce nie będą mogły już liczyć. W domu opieki przy Kresowej zamieszkanie znajdzie 28 osób.

Poprzedni artykułVolkswagen Transporter – przetarg (zdjęcia)
Następny artykułZUS wypłacił wyrównania emerytom urodzonym w 1953 r.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments